Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві Матір’ю-Церквою – Константинопольським Патріархатом відбудеться найближчим часом, незважаючи на протидію і всі підступи Московії та Московської Церкви…»

maxresdefaultСьогодні все українське суспільство, православні нашої країни, Українська Держава та Українська Церква з нетерпінням очікують історичного рішення з боку Константинопольської Православної Церкви щодо визнання та надання офіційно на міжцерковному рівні Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. Однак деструктивна позиція антиукраїнських політичних та церковних кіл із боку правлячого режиму Російської Федерації, керівництва Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату засвідчує те, що не всі раді розв’язанню питання подолання розділення серед українських християн, довгоочікуваного відновлення канонічних прав правдивої древньої Української Церкви та офіційного проголошення її Автокефалії на міжцерковному рівні Константинопольським Патріархатом. Як повідомляють ЗМІ, посланці та васали Московії та Московської Церкви за останній час відвідали цілу низку Помісних Православних Церков, зокрема і Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, з метою зашкодити процесу визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. І така відкрита антиукраїнська позиція, яку засвідчили представники Московської патріархії Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату за участі й російського президента та противника незалежності Української Церкви Вадима Новінського, викликала певне занепокоєння серед українських православних та українського суспільства загалом.

Щоб з’ясувати деталі зазначених процесів, журналіст «СЗ» звернувся з низкою запитань до Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви, який є одним із давніх ініціаторів та учасників канонічно-правового процесу щодо визнання та здобуття Автокефалії (незалежності) Помісною Українською Православною Церквою на міжцерковному рівні за участі Матері-Церкви Константинопольського Патріархату.

– Ваше Преосвященство, владико Вікторе, розкажіть коротко про хід канонічно-правового процесу щодо здобуття Автокефалії Українською Церквою на сьогодні.

– Із ласки Божої після належних попередніх консультацій із Константинопольським Патріархатом у квітні 2018 року весь єпископат Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського патріархату та частини єпископів Української Православної Церкви Московського патріархату власноручно підписали та надіслали на ім’я Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, та Священного Синоду Константинопольської Православної Церкви відповідні заяви. В них містяться прохання нарешті вирішити історичне питання щодо визнання та надання Автокефалії нашій древній Помісній Українській Православній Церкві, початки якої йдуть від апостольського благословення українського апостола Андрія Первозваного (33-ті – 70-ті рр. І ст.), заснування і діяльності Скіфської єпархії (кінець І – середина ІХ стст.) та заснування Української (Руської) Церкви з центром митрополії в Києві за правління блаженного Оскольда, Великого князя Київського з династії Кия, і з благословення святителя Фотія, патріарха Константинопольського. Таке звернення було підписано, зокрема, і мною, як керуючим єпископом Карпатської єпархії УАПЦ.

Ці звернення архієреїв УАПЦ, УПЦ КП та частини УПЦ МП були підтримані й українською владою. Зокрема, з аналогічними проханнями до Вселенського Патріарха Константинопольського в квітні–травні цього року звернулись Президент України Петро Порошенко та Верховна Рада України, що в таких питаннях відіграє надзвичайно важливу роль. Відтак на початку травня Всесвятійший Варфоломій, Патріарх Константинопольський, офіційно прийняв церковні та владні звернення з України та передав їх на розгляд Священного Синоду Константинопольського Патріархату. Позитивне рішення з цього питання очікуємо отримати вже найближчим часом, тобто протягом липня.

– Пропаганда Москви ширить серед українського суспільства інформацію про те, що Константинопольський Патріарх Варфоломій стоїть на роздоріжжі у розв’язанні питання щодо Автокефалії Української Церкви, мовляв, тому що таке рішення нібито не підтримує ціла низка Помісних Православних Церков. Тож яка насправді позиція Вселенського Патріарха Варфоломія та Помісних Православних Церков з цього питання?

– Московська політична і церковна антиукраїнська пропаганда в питанні об’єднання, визнання та здобуття Автокефалії Помісною Українською Православною Церквою є традиційно, даруйте, брехливою, вона спрямована на компрометацію ідеї відновлення канонічних прав древньої нашої Української Церкви (яка більш ніж на 1500 років є старішою від Московської Церкви), подальше розділення українців та є одним із брудних методів ведення гібридної війни московського неокомуністичного режиму проти нашої держави. Всі заяви офіційних представників Московської патріархії Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату про те, що нібито Константинопольський Патріархат не знає що робити із українським церковним питанням чи що нібито інші Помісні Православні Церкви виступають проти визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві, є відвертою неправдою.

Позиція Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя, Вселенського Патріарха, є однозначною, чіткою та незмінною за останні 27 років (увесь період його перебування на Першосвятительській Константинопольській кафедрі з 22 жовтня 1991 року). Константинопольська Православна Церква, як Мати-Церква для Української Церкви з 862 року, церковно-канонічна юрисдикція якої незмінно за останні 1156 років поширюється на Україну, має намір допомогти подолати штучно створене розділення серед українських християн, відродити свою юрисдикцію в Україні та відповідно до церковних канонів розв’язати питання про надання на міжцерковному рівні Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві. Інших позицій Вселенський Патріарх Варфоломій ніколи не висловлював і не висловлює.

Що ж до позицій інших Помісних Православних Церков, то жодна із них, окрім Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу Української Православної Церкви Московського патріархату, а також частково в особі Предстоятеля Сербської Православної Церкви (але не її соборноправних органів церковного управління), не виступила проти визнання та надання Автокефалії Помісній Української Православній Церкві. Загалом Помісні Православні Церкви при проведенні із ними відповідних консультацій з приводу цього питання звернули увагу тільки на те, що визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві з боку Константинопольського Патріархату повинно відбуватися з дотриманням церковних канонів та церковної практики, які застосовувались щодо інших Помісних Церков (зокрема і Московської Церкви), які свого часу також отримали Автокефалію саме від Константинопольської Православної Церкви. Та, зважаючи на те що Всесвятійший Варфоломій, архієпископ Константинополя, Вселенський Патріарх, є визнаним авторитетом та каноністом у церковному просторі, послідовно і бездоганно у своїй діяльності завжди дотримується святих догм та канонів Вселенської Церкви Христової, сумніву в тому, що процес визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві відбудеться із дотримання всіх церковних канонів та процедур у нас немає і не може бути.

– Тож Ви, Ваше Преосвященство, владико Вікторе, вірите в те, що питання здобуття Автокефалії Українською Православною Церквою неодмінно відбудеться, до того ж найближчим часом, незважаючи на всі підступи Москви та інших противників незалежності Української Держави та Української Церкви?

– Так, покладаючись на батьківську ласку, любов і волю Отця нашого Небесного, вірю і сподіваюся, що визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві Матір’ю-Церквою – Константинопольським Патріархатом відбудеться найближчим часом, незважаючи на протидію і всі підступи Московії, Московської Церкви, їхніх адептів та противників усього українського. І нехай Всемилостивий Господь Бог допоможе нам у цьому.

Інтерв’ю з Преосвященнійшим владикою Віктором (Бедь),

єпископом Мукачівським і Карпатським,

керуючим Карпатською єпархією УАПЦ,

провів Михайло ПОПОВИЧ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:600

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:389

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:358

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:522

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:489

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:469

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:549

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:388

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:607

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:934

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1074

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...