Слово Предстоятеля до дипломатів з нагоди річниці Об’єднавчого Собору та Різдвяних свят

011219122019Шановні Посли і представники Посольств іноземних держав в Україні!
Пані та панове!

Сердечно вітаю вас у Михайлівському Золотоверхому монастирі – адміністративному центрі Православної Церкви України, а також у головному закладі вищої духовної освіти й богословської науки нашої Церкви – Київській православній богословській академії.
Дякую за те, що прийняли наше запрошення, адже це – свідчення уваги до України, виявлення інтересу до релігійного життя в нашій державі. З багатьма з Вас я мав приємність познайомитися впродовж цього року. Ми розпочали добру співпрацю, і я сподіваюся на її продовження у 2020-му році.
Питання свободи совісті та віросповідування, релігійного миру, співпраці між різними конфесіями та між різними етнічними спільнотами – все це стало пріоритетом для багатьох країн, включаючи Україну. Українське суспільство належить до числа тих європейських націй, які мають високий рівень релігійності, а наша Церква за даними соціологічних досліджень – найбільша релігійна спільнота в державі, тому ми відчуваємо особливу відповідальність за нинішній день і за майбутнє України.

Не раз ми підкреслювати раніше і маємо зробити це зараз: Помісна Українська Православна Церква ніколи не була, не є і не бажає бути «державною церквою», але ми є «державницькою Церквою», тобто як громадяни України та патріоти ми відстоюємо свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, адже, окрім усього іншого, саме завдяки незалежності України Церква отримала справжню свободу для свого розвитку. Захищаючи нашу державу від агресії та намагання знову її зруйнувати й поневолити, ми також захищаємо і право на свободу совісті та релігійної діяльності. Право, яке у країні-агресорі має значні обмеження з боку держави, а на окупованих нею українських територіях Криму і Донбасу регулярно, системно і брутально порушується.

Отже, ми підтримуємо закріплений у законодавстві принцип розділення функцій Церкви і держави, рівного ставлення держави до всіх конфесій та практику плідної співпраці, партнерства держави і Церкви на благо суспільства.
Один із важливих елементів життя нашої Церкви – розширення і поглиблення міжнародної співпраці. Дякую всім, хто підтримує зусилля Православної Церкви України у справі її міжнародного визнання. Складно переоцінити вашу відданість і підтримку України на цьому надзвичайно важливому і відповідальному етапі становлення і держави й помісної Церкви.

Із теплотою і сподіванням на подальшу співпрацю згадую свої візити й чудовий прийом у Туреччині в червні та у Сполучених Штатах Америки в жовтні цього року. В наступному році також уже планується низка закордонних візитів. Зокрема, планую відвідати Єгипет та Грецію. Це – прояв вдячності Православної Церкви України за рішення Олександрійського Патріархату та Церкви Греції встановити з нами повноцінні відносини.
Переконаний, що в наступному році число помісних Православних Церков, які мають з нами повне спілкування, зросте. Це важливо як для нашої Церкви й України, так і для стабільності й майбутнього всього Православ’я.
Враховуючи вибір українського народу та процес європейської інтеграції, маю бажання відвідати два міста, в яких зосереджені численні європейські інституції, – Брюссель і Страсбург.

Розширення церковних і світських контактів нашої Церкви – важлива складова частиною зміцнення Української державності, збереження ідентичності українського народу, його глибокої, тисячолітньої історії, культури і віри – всього того, що є фундаментальним для будь-якого народу.
Разом зі своїми парафіянами ми підтримуємо рух України в напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. Саме з Європейським Союзом та НАТО ми пов’язуємо безпеку й гарантії свободи релігії та переконань. Понад 300 років Україна й наша Церква перебували в умовах імперських і радянських обмежень. Ми маємо важкий досвід життя в рабстві та не хочемо його повторення.

Подальший розвиток партнерства в європейському та євроатлантичному вимірах також важливі для встановлення справедливого миру в Україні. Православна Церква України молиться за повернення спокою, безпеки і стабільності на нашу землю, за припинення зовнішньої агресії і за справедливий мир.
На жаль, саме ті, хто називає себе нашими братами, найбільше не хочуть нашої свободи. Усьому світу очевидна агресія Росії проти України. Сусідня держава хоче знищити незалежність і нашої держави, і нашої Церкви, бажає відновити імперський політичний та духовний контроль над Україною.

Влада Росії діє всупереч правді. Також зло, яке вона робить, вона приховує, говорячи неправду. Все це дозволяє нам впевнено говорити, що агресія проти України суперечить волі Божій, а тому є гріхом та не матиме успіху. Так само не матимуть успіху кампанії залякування і дезінформації, спрямовані Москвою та її союзниками в Україні проти нашої Церкви.
Незалежність України як держави означала кінець Радянського Союзу. Духовна незалежність України, автокефалія Православної Церкви України означає кінець неоімперського проекту Кремля. Завершення цього проекту означатиме більшу безпеку для Європи і всього світу, а також можливість свободи та демократичного розвитку для самої Росії.
Ми просимо продовжити міжнародний вплив на Росію, зокрема через санкції, для виконання узятих нею зобов’язань. Серед цих зобов’язань є дотримання прав людини на тимчасово окупованих територіях України – на Донбасі і в Криму, включаючи права релігійних громад.

Ми просимо міжнародної підтримки для захисту прав єпархії ПЦУ на чолі з архієпископом Климентом у тимчасово окупованому Криму. Вона – осередок українського релігійного та національного життя, свідчення того, що Крим є і буде частиною України.
Напередодні усіх зимових свят, зокрема Різдва Христового, сердечно бажаю Всім Вам і країнам та народам, які ви представляєте, миру, процвітання та всього найкращого! І нехай Бог благословить усіх нас, Україну і весь світ у новому 2020-му році!

Джерело: www.pomisna.info

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:390

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:201

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:178

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:308

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:277

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:297

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:309

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:225

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:371

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:682

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:811

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...