Архімандрит Віктор Бедь: Про порушення Грамоти Московського патріарха Олексія ІІ щодо незалежності в управлінні УПЦ МП

ghg556Оприлюднені факти щодо переуступки Синодом Української Православної Церкви Московського патріархату на чолі з митрополитами Онуфрієм Березовським та Антонієм Паканичем (на засіданнях від 19.06.14 р. і 23.12.14 р.), зокрема, щодо управління Кримськими єпархіями та фактичної передачі їхнього майна на користь Російської Православної Церкви (Московської патріархії), як і визнання ними території Автономної Республіки Крим складовою Російської Федерації, а не України, є ганебним і антиукраїнським актом в інтересах московських окупантів та країни агресора – Московії (Російської Федерації), здійсненого поза волею переважної більшості українських православних вірних і кліру УПЦ МП.

При цьому слід зазначити, що в частині переуступки майнових прав і фінансових відрахувань на користь РПЦ (МП) без рішення архієрейського чи помісного Соборів УПЦ МП, причетними до таких дій посадовими особами УПЦ МП було грубо порушено не тільки Грамоту московського патріарха Олексія ІІ від 27.10.1990 р. щодо незалежності в управлінні УПЦ МП, Статуту про управління УПЦ МП та Статуту РПЦ (МП), але і чинне законодавство України. Визнання того, що Кримські єпархії розміщені на території Російської Федерації, також є грубим порушенням Статуту про Управління УПЦ МП і Статуту РПЦ (МП) та чинного законодавства України.

Оба вище зазначені діяння членів Синоду УПЦ МП на чолі з митрополитами Онуфрієм Березовським та Антонієм Паканичем можна кваліфікувати не тільки як порушення канонічно-правових норм (що для них уже стало нормою їхньої діяльності), але і як відкрите колоборанство (запроданство) на користь московських окупантів та вчинення ними кримінальних злочинів – розкрадання колективного майна, зловживання службовим становищем і державна зрада.

В умовах військової агресії Московії (Російської Федерації) проти України також усе більш зрозуміло, з яких причин колишній антиукраїнський режим Віктора Януковича та Московська патріархія РПЦ (МП) на чолі з Московським патріархом Кирилом Гундяєвим намагалися достроково усунути від керівництва Української Православної Церкви Московського патріархату вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира Сабодана, а їхні адепти в УПЦ МП розпочали гоніння проти проукраїнських представників у середині церковної структури в Україні, під коток яких було кинуто й Ужгородську українську богословську академію імені святих Кирила і Мефодія (яку було піддано шельмуванню і спробі ліквідації на тих же самих засіданнях Синоду УПЦ МП від 19.06.14 р. та 23.12.14 р., на котрих і вирішувалися вище зазначенні незаконні питання, зокрема, і щодо Кримських єпархій). Зокрема щодо Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія, що перебувала у прямому підпорядкуванні вічнопам'ятного Блаженнійшого Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (у період його важкої хвороби 2011 – 2013 рр.) за участі окремих високопоставлених членів Синоду УПЦ МП, Ужгородського міського голови-регіонала Віктора Погорєлова, співробітників прокуратури України та суддів системи господарських судів України, за вказівки з адміністрації президента України Віктора Януковича академію було незаконно позбавлено права на нерухоме майно в центрі міста Ужгорода, яке на сьогодні практично повністю знищено. Та цей злочин по сьогодні так і залишився не розслідуваним, а винні особи не притягнутими до належної юридичної відповідальності. А мене ж, як ректора академії, не зважаючи на мою належність до кліру Елладської Православної Церкви, московські адепти в УПЦ МП, сфабрикувавши документи з порушенням церковних канонів, навіть спробували заборонити у священнослужінні.

fght7667

Свідченням же порушення канонічного права, і не тільки канонічного, щодо ганебної переуступки Кримських єпархій УПЦ МП цілковито на користь РПЦ МП є наступний короткий виклад окремих положень нової редакції Статуту православної релігійної організації «Сімферопольська і Кримська єпархія», що офіційно пройшов державну реєстрацію в Російській Федерації, після його схвалення рішенням Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату. Наведені нижче положення з цього статуту говорять самі про себе і засвідчують грубе порушення та ігнорування Грамоти патріарха Московського Олексія ІІ від 27.10.1990 р., Статуту РПЦ (МП) та Статуту про управління УПЦ МП у частині незалежності в управлінні Української Православної Церкви Московського патріархату, навіть і за умов її належності як структурного підрозділу до Московського патріархату:

«Редакція статуту затверджена 03.12.2014 р.

СТАТУТ
ПРАВОСЛАВНОЇ релігійної організації
«Сімферопольської і Кримської єпархії»

місто Сімферополь,
2014

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

3. Єпархія здійснює свою діяльність в юрисдикції Російської Православної Церкви відповідно до Статуту Російської Православної Церкви..., Указами і Розпорядженнями Патріарха Московського і всієї Русі...
8. зразок печатки... письмово узгоджується Патріархом Московським і всієї Русі, після чого може використовуватися в діяльності Єпархії.
9. місце знаходження постійно діючого виконавчого органу Єпархії (Єпархіальної ради на чолі з єпархіальним архієреєм) − Російська Федерація, Республіка Крим, місто Сімферополь.

III. СТВОРЕННЯ ЄПАРХІЇ

15. Єпархія утворена в 1859 р. Єпархія зареєстрована як юридична особа в 1991 р.
16. єпархія може,... мати двір на території інших суб'єктів Російської Федерації.
17. Статут Єпархії зі змінами (доповненнями) затверджується Патріархом Московським і всієї Русі.

IV. СТРУКТУРА ЄПАРХІЇ.
ПОРЯДОК УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ І ОРГАНИ ЄПАРХІЇ

19. Вищим (керівним) органом управління Єпархії є Архієрейський Собор Російської Православної Церкви, а в період між засіданнями Архієрейського Собору − Патріарх Московський і всієї Русі...

V. ЄПАРХІАЛЬНИЙ АРХІЄРЕЙ

20. Єпархіальний архієрей (митрополит, архієпископ чи єпископ) обирається (відсторонюється від посади) Священним Синодом Української Православної Церкви, дістаючи указ від Митрополита Київського і всієї України (Місцеблюстителя), який набирає чинності після отримання кандидатом на посаду Єпархіального архієрея письмового благословення Патріарха Московського і всієї Русі.
21. У повноваження Єпархіального архієрея входить:
− право «вето»... з подальшою передачею спірного питання на розгляд... та Патріарха Московського і всієї Русі;
− ... а також подання на затвердження Патріарху Московському і всієї Русі кандидатур ректорів духовних освітніх організацій, а також кандидатур ігуменів (ігумень) монастирів, що входять у структуру Єпархії;
− напрям Патріарху Московському і всієї Русі... клопотань про нагородження достойних кліриків і мирян церковними нагородами та нагородження їх в установленому порядку;
22. У своїй діяльності Єпархіальний архієрей підзвітний Патріархові Московському і всієї Русі....

IX. МАЙНО ТА ФІНАНСОВІ ЗАСОБИ ЄПАРХІЇ

37.... єпархія відраховує фінансові кошти на загальноцерковні потреби відповідно до норм, установлених Священним Синодом Російської Православної Церкви.
41. Майно, що належить Єпархії та її канонічним підрозділам на праві власності або інших майнових прав, є майном Російської Православної Церкви.
42. Священний Синод Російської Православної Церкви встановлює Єдиний порядок володіння, користування та розпорядження нерухомим і особливо цінним рухомим майном Єпархії та її канонічних підрозділів.
Критерії віднесення майна Єпархії та її канонічних підрозділів до особливо цінного рухомого майна встановлюються Священним Синодом Російської Православної Церкви.
Єпархія здійснює володіння, користування і розпорядження майном, що належить Єпархії на праві власності або іншому майновому праві (у тому числі продаж, передачу в оренду цього майна) на основі канонічної та матеріальної підзвітності Патріарху Московському і всієї Русі....
46. У разі ліквідації Єпархії все майно, що їй належить на праві власності, переходить у власність канонічного підрозділу, визначеного Архієрейським Собором Російської Православної Церкви.

X. ПІДСУМКОВІ ПОЛОЖЕННЯ

51. Єпархія як юридична особа може бути ліквідована за рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви з наступним затвердженням рішення Архієрейського Собору Російської Православної Церкви, а також за рішенням суду на підставах і в порядку, передбаченому законодавством Російської Федерації».

Наразі коментарі зайві...

Архімандрит Віктор БЕДЬ,
голова ВО «За єдину помісну Українську Православну Церкву»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:610

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:393

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:362

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:529

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:495

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:473

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:554

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:393

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:616

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:942

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1083

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...