Кабмін планує вдосконалити процедуру реєстрації релігійних організацій
- Деталі
- Дата публікації
- Автор: Редактор БДУ
- Категорія: Держава
- Перегляди: 369
Удосконалення процедури державної реєстрації релігійних організацій та інші законодавчі ініціативи визначені у Плані заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. Про це зазначено у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 року № 1393-р, яке лише нещодавно було оприлюднене на Урядовому порталі, повідомляє Інститут релігійної свободи.
План заходів передбачає розроблення законопроекту про внесення змін до Розділу II Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», спрямованого на взаємне узгодження процедур реєстрації статутів (положень) релігійних організацій та внесення даних про них до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (державна реєстрація). Це завдання Мін'юст та Мінкультури повинні виконати до III кварталу 2016 року.
У цьому контексті також заплановано розробку проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».
Ці зміни покликані забезпечити автоматичне внесення зареєстрованих релігійних організацій до Реєстру неприбуткових установ та організацій та чіткі підстави для ухвалення рішення про їх вилучення з цього Реєстру. З цим Мінфін, Державна фіскальна служба та Мін'юст мають впоратися не пізніше II кварталу 2016 року.
Кабінет Міністрів поставив собі завдання до кінця 2016 року розробити та розглянути законопроект щодо законодавчого врегулювання конституційного права на заміну військової служби альтернативною у разі, коли виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням особи.
Передбачається внесення змін до Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про альтернативну (невійськову) службу».
Окрім цього, передбачається розроблення та впровадження системи контролю та індикаторів щодо світського характеру освіти. До кінця 2016 року Міністерство освіти і науки має затвердити наказ про дотримання конституційного принципу відділення церкви від школи та принципу світськості освіти відповідно до статті 35 Конституції України та статті 3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Варто нагадати, що цей принцип повинен дотримуватися в усіх навчальних закладах окрім тих, які засновані релігійними організаціями.
Водночас МОЗ разом із Мінсоцполітики до кінця 2017 року повинні розробити методичні рекомендації та навчальні програми для медичного персоналу та інших працівників центрів соціально-психологічної реабілітації щодо культурних та релігійних особливостей дітей біженців та мігрантів. На підставі цих документів буде готуватися медичний персонал в дитячих закладах для роботи з дітьми інших культур та релігій.
Як повідомлялось, у серпні 2015 року Президент України затвердив Національну стратегію у сфері прав людини. Документ спрямований на об'єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини.
Стрічка новин
-
08.02.2018 - Константинополь відкриє "подвір'я" в Києві і Львові, - ЗМІ
-
30.01.2018 - У храмі УПЦ (МП) привели до присяги "козаків", які воюють проти України на території "ЛНР"
-
27.12.2017 - Кримський митрополит УПЦ (МП) нагородив «голову Криму» орденом РПЦ за «служіння вітчизні»
-
27.12.2017 - Відбулась зустріч Предстоятеля УАПЦ Макарія з представником Вселенської Патріархії Преосвященнішим Іларіоном
-
14.12.2017 - У приміщенні комітетів ВР відновив роботу Храм УПЦ Московського патріархату
-
07.12.2017 - Парафія УПЦ на чолі з архімандритом перестала поминати патріарха Кирила, протестуючи проти обмеження самостійності УПЦ
-
06.12.2017 - Єпископ Мукачівський і Карпатський УАПЦ Віктор відслужив молебень за утвердження Автокефалії Української Церкви до 100-річчя створення Першої Всеукраїнської Православної Церковної Ради та початку відродження УАПЦ
-
04.12.2017 - УПЦ КП згодна проводити переговори про визнання з комісією Російської церкви в Ризі чи Вільнюсі
-
04.12.2017 - Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…
-
04.12.2017 - Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"
Публікації
- 1
- 2
- 3

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…
4 грудня 2017| Редактор БДУ|Hits:336
Канонічно-правовий статус УПЦ Московського патріархату, після чергового рішення від 30 листопада 2017 року Арх...

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"
4 грудня 2017| Редактор БДУ|Hits:363
Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату звернувся з ...

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»
4 серпня 2017| Редактор БДУ|Hits:664
На сьогоднішній день ситуація в УАПЦ дуже непроста: розпалюється скандал навколо руїн Червоногородського замку...

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)
17 липня 2017| Редактор БДУ|Hits:604
Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"
2 травня 2017| Редактор БДУ|Hits:836
"Щоб відродити нашу церкву, щоб вдихнути в неї душу живу, ми мусимо вискочити з-під московської церковної влад...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»
31 березня 2017| Редактор БДУ|Hits:1434
Відповідь Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тер...

Особливості професії: Священик
22 березня 2017| Редактор БДУ|Hits:1257
Хто ці люди та які завдання виконують. Які знання та риси для них згодяться Служіння, звершення таїнств, а це...

«У єпархіях УПЦ цікавляться Відкритим Православ’ям та прагнуть оновлення молитовного життя» — прот. Андрій Дудченко про промо-тур Молитовника
16 лютого 2017| Редактор БДУ|Hits:917
Вже майже рік працює Відкритий Православний Університет — просвітницький некласичний навчальний заклад, ...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): "Глава УПЦ КП Філарет (Денисенко) офіційно підтвердив небажання вести переговори про об’єднання Українських Церков і вимагає тільки приєднання всіх інших під його руку…"
9 січня 2017| Редактор БДУ|Hits:5251
Під час передріздвяного інтерв'ю від 6 січня 2017 року для 5-го телеканалу, глава Української Православної Цер...

Московський Патріарх Кирило Гундяєв благословляє убивство українців та представників інших народів поза Російською Федерацією… А частина українців і надалі возносять йому хвалу…
18 грудня 2016| Редактор БДУ|Hits:2934
Московський Патріарх Кирило Гундяєв, глава Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу УПЦ Мо...

Сценарії Митрополита Олександра (Драбинко) по набуттю автокефалії Українською Православною Церквою
8 грудня 2016| Редактор БДУ|Hits:1622
Якщо Москва і Константинополь і надалі зволікатимуть з вирішенням “українського питання”, зростає ...

УАПЦ або УПЦ КП: чи змінять приналежність 20 громад на Хмельниччині
5 грудня 2016| Редактор БДУ|Hits:1340
«Дезінформацією, яка не відповідає дійсності» називає прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ повідом...