Московський патріархат в Україні без відома громад хоче перевести храми та церковну землю у власність своїх єпархіальних управлінь
- Деталі
- Дата публікації
- Автор: Редактор БДУ
- Категорія: Держава
- Перегляди: 1572
Українська Православна Церква, що підпорядковується Московському патріархату, подала до суду проти держави Україна. Хоче відсудити майно та приміщення, що перебуває в її церков в Україні в тимчасовому користуванні. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.
У селі Рясники на Рівненщині за храм, який є пам'яткою архітектури, триває боротьба між Московським та Київським патріархатами вже кілька років. Колись тут була одна громада – Московського патріархату. Але після агресії Росії частина людей вийшла з-під юрисдикції УПЦ МП і утворила громаду Київського патріархату. Останні не проти почергового богослужіння, представники Московського патріархату проти. Тривають суди.
Подібні війни за церкви зараз тривають у багатьох селах. Та вони можуть закінчитися будь-якої миті. Відтак, розпоряджатися майном релігійної громади будуть не люди, а священоначаліє Московського патріархату.
Українська Православна Церква Московського патріархату, яка є невід'ємною частиною Російської Православної Церкви, подала до суду на державу Україна. Подала, бо наша держава, в особі Міністерства культури, не хоче реєструвати нові статути УПЦ МП. Статути, які зроблять з громад паству без права голосу. Статути, які заберуть право людей розпоряджатися релігійним майном громади. Новий статут фактично калька з Російської Православної Церкви. На відміну від української традиції, де всі питання від церковного майна до запрошення у храм священика вирішувала громада, цей документ запроваджує ледь не військову ієрархію.
Керівник департаменту в справах релігій Міністерства культури Андрій Юраш розповідає, що півтора року триває процес перереєстрації статутів релігійних громад України. В якийсь момент юристи департаменту несподівано виявили нові пункти в статутах кількох єпархій УПЦ Московського патріархату. І вони повністю змінять правила гри.
"Йдеться про те, що без згоди архієрея жодна парафія, жодна громада не зможе вирішити свого жодного завдання принципового, яке має відношення до стратегічного розвитку, до майнових своїх прав чи зміни юрисдикції. Йде мова на встановлення диктату єпархіальних архієреїв над усім життям кожної парафії", – говорить Андрій Юраш.
В одному із запропонованих статутів йдеться, що всі громади є ієрархічно підлеглими структурними підрозділами єпархії. Зовсім як у Російській Православній Церкві.
"У Росії це є класична тоталітарна система. Коли є певний центр, він диктує волю кожній спільноті, яка є частиною. І ми не можемо погодитися, аби цю російську модель можна було б переносити на українські реалії", – каже Андрій Юраш.
Українські вірники зараз живуть інакше. За законом, релігійна громада – це самостійна юридична особа. І на основі своїх статутів, громада вирішує всі питання, які стосуються саме цієї релігійної організації. Якщо суд вирішить справу на користь Московського патріархату – це означатиме, що громада з її інтересами перестає існувати, а все вирішується десь в іншому місці церковним керівництвом. У статутах Львівської, Сумської, Конотопської єпархій УПЦ МП ці завуальовані зміни юристи вже знайшли.
В одному зі статутів сказано, що єпархіальний архієрей дозволяє утворення та реєстрацію парафій. І це фактично позбавляє людей права вирішити, яка православна конфесія відповідає їхнім потребам і ставить хрест на переходах з однієї церкви в іншу. Тобто, це повністю спрямовані поправки проти переходів. І це – висновки цілої експертної ради при Мінкульті, в яку входять юристи та релігієзнавці.
В УПЦ Московського патріархату від коментарів відмовилися – мовляв, ображені на викривальні сюжеті "1+1" проти їхньої церкви. Сам Блаженнійший Онуфрій заборонив давати коментарі "1+1". Хоча пресі юристи УПЦ МП заявляють про незаконність дій Мінкульту. Кажуть, статути є типовими і вже багато років застосовуються для реєстрації.
Тож суд, який почався в середу, вирішить, хто правий – держава, яка відстоює церковну демократію чи Московський патріархат, який дуже наблизився до того, аби перетворити незалежну церкву в українську філію.
Стрічка новин
-
27.06.2018 - Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві Матір’ю-Церквою – Константинопольським Патріархатом відбудеться найближчим часом, незважаючи на протидію і всі підступи Московії та Московської Церкви…»
-
14.06.2018 - Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться
-
01.06.2018 - Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»
-
30.05.2018 - Константинопольському Патріарху передали усього 60 тисяч скарг від вірян УПЦ МП
-
30.05.2018 - Як в Україні Київського митрополита обирали
-
30.05.2018 - "Смотрящій" Києво-Печерської Лаври від РПЦ митрополит Павло (Лебєдь-Мерседес) вважає, що Вселенський Патріарх Варфоломей є лідером глухого містечка Демре
-
30.05.2018 - Вселенський патріархат підготував Томос про надання автокефалії УПЦ
-
16.05.2018 - Митрополит УМЦ МП Софроній: Ті, хто не захоче до єдиної церкви, стануть РПЦ за кордоном. І там хай хоч Путіну моляться
-
23.04.2018 - Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): Константинопольський патріархат розпочав канонічно-правову процедуру щодо визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві (текст комюніке та коментар)
-
08.02.2018 - Константинополь відкриє "подвір'я" в Києві і Львові, - ЗМІ
Публікації
- 1
- 2
- 3

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві Матір’ю-Церквою – Константинопольським Патріархатом відбудеться найближчим часом, незважаючи на протидію і всі підступи Московії та Московської Церкви…»
27 червня 2018| Редактор БДУ|Hits:204
Сьогодні все українське суспільство, православні нашої країни, Українська Держава та Українська Церква з нетер...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться
14 червня 2018| Редактор БДУ|Hits:280
Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»
1 червня 2018| Редактор БДУ|Hits:321
Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...

Як в Україні Київського митрополита обирали
30 травня 2018| Редактор БДУ|Hits:264
Здавалося б, надійно похована січневим більшовицьким наступом на Київ ідея автокефалії церкви в самостійній Ук...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): Константинопольський патріархат розпочав канонічно-правову процедуру щодо визнання та надання Автокефалії Помісній Українській Православній Церкві (текст комюніке та коментар)
23 квітня 2018| Редактор БДУ|Hits:341
19 - 20 квітня 2018 року, в Стамбулі (Туреччина) у резиденції Константинопольського Патріарха в районі Фанар, ...

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…
4 грудня 2017| Редактор БДУ|Hits:575
Канонічно-правовий статус УПЦ Московського патріархату, після чергового рішення від 30 листопада 2017 року Арх...

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"
4 грудня 2017| Редактор БДУ|Hits:583
Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату звернувся з ...

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»
4 серпня 2017| Редактор БДУ|Hits:933
На сьогоднішній день ситуація в УАПЦ дуже непроста: розпалюється скандал навколо руїн Червоногородського замку...

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)
17 липня 2017| Редактор БДУ|Hits:813
Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"
2 травня 2017| Редактор БДУ|Hits:1123
"Щоб відродити нашу церкву, щоб вдихнути в неї душу живу, ми мусимо вискочити з-під московської церковної влад...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»
31 березня 2017| Редактор БДУ|Hits:1651
Відповідь Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тер...

Особливості професії: Священик
22 березня 2017| Редактор БДУ|Hits:1595
Хто ці люди та які завдання виконують. Які знання та риси для них згодяться Служіння, звершення таїнств, а це...
Коментарі
[Видалено]
Ми не проти особистої думки, але направляйте на адресу єп. Віктора, тому що до даного матеріалу вона зовсім недоречна.
Наш ресурс не сміттєзвалище для Ваших невдоволених амбіцій.
Будемо надіятися, що Ви просто помилилися ресурсом.
Модератор.
Стрічка RSS коментарів цього запису