Синод УПЦ КП пропонує УПЦ (МП) діалог для вирішення проблемних питань

jgjkiu821 жовтня 2015 року в приміщенні Київської Патріархії відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Синод підтвердив позицію "щодо неприпустимості вчинення насильства до духовенства і вірних Московського Патріархату в Україні" при зміні юрисдикції парафій і зажадав тако ж ставлення до вірних УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Засідання проходило під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Синод висловив подяку митрополиту Антонію (Щербі), Предстоятелю УПЦ в США (Константинопольського Патріархату), єпископу УПЦ в США (Константинопольського Патріархату) Даниїлу (Зелінському), духовенству та парафіянам цієї Церкви за теплий прийом під час візиту Патріарха Філарета до США 18-28 вересня 2015 р.

Також Синод заслухав повідомлення архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія (Зорі), представника Київського Патріархату при Європейських інституціях, про участь в XV щорічній конференції з серії «Роль Католицької Церкви в процесі європейської інтеграції» на тему «Достоїнство, свобода, права людини» (м. Краків, Польща). Синод висловив сподівання на розширення співпраці між Київським Патріархатом та європейськими релігійними і світськими інституціями у питаннях захисту прав і свобод людини на основі християнського вчення.

Архієпископ Євстратій доповів і про участь в щорічній конференції Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), яка відбувалася у Варшаві у вересні 2015 р. Синодальна довідка про участь архієпископа Євстратія у засіданні конференції ОБСЄ 29-30 вересня, зокрема, повідомляє: "У своїх виступах архієпископ Євстратій підкреслив бажання Київського Патріархату до конструктивного розв'язання всіх проблемних питань у відносинах з Московським Патріархатом, відкинув звинувачення представників Російської Федерації, окремих російських громадських організацій, а також представника УПЦ Московського Патріархату в так званому захопленні храмів, відзначивши, що рішення про вихід зі складу Московського Патріархату громади приймають добровільно, переважною більшістю голосів своїх членів (від двох третин і більше). У виступах представників України, ряду інших країн, а також низки громадських організацій були засвідчені факти переслідувань і утисків релігійних громад, священнослужителів та віруючих різних конфесій, в тому числі Київського Патріархату, в окупованому Росією Криму та у захоплених проросійськими терористами районах Донбасу".

Синод ухвалив "висловити обурення неправдивими звинуваченнями з боку представників Російської Федерації та інших, пов'язаних з нею осіб, на адресу України загалом і Київського Патріархату зокрема. Ці звинувачення є безпідставними, оцінюються Синодом як частина інформаційної війни влади Росії проти України та мають на меті посилення міжконфесійного і суспільного протистояння в Україні". Крім того, Синод ще раз звернув увагу міжнародної спільноти "на численні факти порушення прав релігійних громад і віруючих різних конфесій, в тому числі Київського Патріархату, у окупованому Росією Криму та у захоплених проросійськими терористами районах Донбасу".

Далі синодали міркували "про збільшення числа інформаційних та силових провокацій з боку прихильників Московського Патріархату в Україні у випадках, коли громади добровільно, за рішенням переважної більшості своїх членів, ухвалюють рішення про вихід зі складу УПЦ Московського Патріархату та входження у юрисдикцію Київського Патріархату".

У довідці з цього приводу, зокрема, говориться: "Такі громади стикаються з моральним, інформаційним, а також силовим фізичним тиском, їх звинувачують у «захопленні» власного храму. Через інформаційні ресурси, пов'язані з Московським Патріархатом і Росією подаються однобокі, неповні, спотворені відомості про випадки переходу громад УПЦ МП до Київського Патріархату. За всіма ознаками ця інформаційна кампанія координується з Росії. Така інформація використовується російською владою для подальшої дискредитації України, виправдання своєї агресії проти нашої держави, руйнування згоди в українському суспільстві".

Тому Синод УПЦ КП підтвердив незмінність позиції Київського Патріархату "щодо неприпустимості вчинення насильства до духовенства і вірних Московського Патріархату в Україні", але при цьому відзначив, "що згідно до українського законодавства кожна релігійна громада має право вільно обирати своє підпорядкування. Інформаційний, силовий, моральний тиск, залякування членів громади, до яких останнім часом все більше вдаються прихильники Московського Патріархату у випадках відходу громади від цієї конфесії, є незаконними і неприпустимими".

У рішенні Синоду зазначається: "Вкотре запропонувати Предстоятелю та Священноначалію УПЦ (Московського Патріархату) розпочати діалог з метою недопущення ескалації конфлікту, для вирішення мирним шляхом проблемних питань у справі зміни парафіями юрисдикції. На жаль дотепер представники Московського Патріархату не виявили жодного бажання проводити такий конструктивний діалог".

Члени Синоду УПЦ КП звернули увагу представників Московського Патріархату, що "в питанні агресії Росії проти України вони постійно закликають українську владу до діалогу з агресором та примирення з ним за будь-яку ціну. В той же час вони самі не виявляють навіть ознак бажання мирно вирішувати конфліктні питання, відкидаючи всі пропозиції з цього приводу".

Синод попросив Предстоятеля УПЦ КП звернутися до віруючих та народу України з роз'ясненням позиції Київського Патріархату в порушеному питанні.

Також Синод доручив Патріарху Філарету звернутися до віруючих та народу України із закликом "продовжувати боротьбу з корупцією, як гріхом і великим суспільним злом", а також "з питання підтримки Церквою вакцинації дітей від хвороби на поліомієліт" (останнє питання порушувалося на зустрічі глави УПЦ КП з представниками Всесвітньої організації охорони здоров'я та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

У засіданні Священного Синоду взяли участь: митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Сімферопольський і Кримський Клімент та єпископ Одеський і Балтський Марк.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:598

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:389

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:356

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:521

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:488

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:468

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:548

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:387

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:606

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:931

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1072

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...