ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ. Спростовано черговий обман інформаційного відділу УПЦ МП поширений щодо Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського УАПЦ

pressauapc

В зв'язку з виникненням певних дискусій щодо інформації про перехід Свято-Миколаївського єпархіального чоловічого монастиря в смт. Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області на чолі із намісником архімандритом Миколаєм Реківчаком з підпорядкування Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату до Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, яка було опубліковано на офіційному сайті Карпатської єпархії УАПЦ від 21.08.2015 року та надалі, у вечері того ж 21.08.2015 року, була нібито спростована офіційною заявою Синодального інформаційного відділу УПЦ МП (керівник єпископ Климент Вечеря) на офіційному сайті даної церковної структури, прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ, дослідивши оригінали відповідних документів, уповноважена заявити наступне:

1) 19 травня 2008 року указом за № 197 виданого Преосвященнійшим Федором, єпископом Мукачівським і Ужгородським УПЦ МП та згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату від 5 лютого 2003 року про відкриття чоловічого монастиря на честь Почаївської ікони Божої Матері в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 151, Мукачівського району Закарпатської області архімандрит Миколай Реківчак був призначений намісником вище вказаної обителі.
001
Згодом, у короткому часі, фундатор і будівничий цього монастиря архімандрит Миколай Реківчак (після дарування права власності на будівлі монастиря Мукачівській єпархії УПЦ МП) був усунутий з намісника даної обителі і монастир на честь Почаївської ікони Божої Матері в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 151, фактично було перетворено на приходський храм.
У відповідності до відкритої інформації, яка розміщена на офіційному сайті Мукачівської єпархії УПЦ МП, на сьогодні монастир на честь Почаївської ікони Божої Матері в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 151, в списку монастирів даної єпархії не значиться.
mukachevo
2) 19 травня 2008 року указом за № 198, виданого Преосвященнійшим Федором, єпископом Мукачівським і Ужгородським УПЦ МП, архімандрит Миколай Реківчак отримує письмовий дозвіл від владики Федора на служіння в новозбудованому домовому храмі на честь святителя Миколая за адресою смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89, Мукачівського району.
0033) 4 березня 2011 року указом за № 57, виданого Високопреосвященнійшим Федором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським УПЦ МП, архімандрит Миколай Реківчак був призначений намісником новозбудованого, ним же, єпархіального чоловічого монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89 а, Мукачівського району Закарпатської області. З метою належно відправлення богослужінь у вище зазначених домовому храмі, а від так і в монастирі, Високопреосвященнійшим владикою Федором, керуючим Мукачівською єпархією УПЦ МП, архімандриту Миколаю Реківчаку було видано відповідний, підписаний та завірений особистою печаткою владики, антимінс. В цьому ж єпархіальному монастирі Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату (згідно вище наведених документів) до офіційного переведення очолюваного ним монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторні, 89 а, 89 б, до складу Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
004005006
4) До моменту офіційного переходу в клір Української Автокефальної Православної Церкви та переведення єпархіального чоловічого монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89, а, архімандрит Миколай Реківчак під забороною в священнослужінні не перебував та за штат Мукачівської єпархії УПЦ МП офіційно не виходив.
В зв'язку з вищенаведеними, документально підтвердженими, фактами прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ підтверджує правдивість поширеної інформації щодо переходу єпархіального чоловічого монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89 а, 89 б, Мукачівського району Закарпатської області, на чолі із його намісником архімандритом Миколаєм Реківчаком, з підпорядкування Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату до складу Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, про що і було нами повідомлено раніше, а саме 21 серпня 2015 року на офіційному сайті єпархії. Відповідно поширення Синодальним інформаційним відділом УПЦ МП (керівник єпископ Климент Вечеря) відверто брехливої інформації на адресу Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського Української Автокефальної Православної Церкви від 21 серпня 2015 року, на офіційному сайті УПЦ МП, слід розглядати як неправдиву.
З приводу вище наведеного ми звернулись за коментарем і до Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського Української Автокефальної Православної Церкви, який відповів наступне:
 DSC0039«Не буду зупинятись на тому непорозумінні, на мою думку, яке виникло з вище зазначеного питання. Натомість хочу привернути увагу до наступного.
Релігійне життя в Україні на сьогодні склалося так, що на теренах нашої держави ми маємо три діючі Православні Церкви – Українську Автокефальну Православну Церкву, що перебуває у духовно-молитовній єдності з Вселенським патріархатом, Матір'ю Церквою для України (відродження якої, як прабатьківської Української Церкви, раніше знищеної Московською імперією іще в 1721 році, офіційно було проголошено 5 травня 1920 року в м. Києва, за часів відродження Української Народної Республіки, яка в 1921 році буде окупована більшовицькою Московією, а УАПЦ буде відповідно репресованою комуністично-радянським режимом СРСР), Українську Православну Церкву Московського патріархату (структурного підрозділу Російської Православної Церкви (Московського патріархату) в Україні, під назвою УПЦ МП з 1990 року, а до того, в складі СРСР, екзархату РПЦ (МП) в УРСР) та Українську Православну Церкву Київського патріархату з 1992 року. Через триваюче надалі церковне розділення в Україні, жодна із зазначених Церков, на сьогодні не визнається поміж Помісними Православними Церквами, як самостійна і незалежна Церква (жодна, бо навіть коли мова іде про УПЦ МП, то потрібно знати, що канонічно на міжцерковному рівні визнається тільки Російська Православна Церква (Московський патріархат), а УПЦ МП визнається тільки як підрозділ РПЦ (МП)). Але всі ми є громадянами України і вірними Вселенської Православної Церкви. Всі православні церковній структури, УАПЦ, УПЦ МП та УПЦ КП, рівноправно визнані Українською Державою та наділенні рівними правами, і несуть рівні обов'язки. Ми живемо в одній державі, молимося одному Богу і виконуємо одні і ті ж самі Заповіді Божі, та дотримуємось одних і тих самих канонів Церкви Христової.
Сьогоднішнє розділення православних в Україні, було породжено не нами, а чужинцями та чужинськими державами (імперіями), які свого часу насильно розділили Україну, українську націю і Українську Церкву. Сьогодні ми живемо у відновленні, Богом даній нам, нашій державі Україні. Тож саме сьогодні, за заповідями Божими, прийшов час всім нам подолати і церковне розділення, та на славу Божу і на благо нашої України і українського народу об'єднатись та утвердити нашу прабатьківську єдину помісну Українську Церкву. Саме до цього закликає і наша відроджена прабатьківська Українська Автокефальна Православна Церква, сприймаючи всіх вірних та кліриків, як в УПЦ МП, так і в УПЦ КП, як своїх братів та сестер. Сьогодні, коли замайоріла надія на очікуване українським народом об'єднання Українських Церков, не зважаючи в юрисдикції яких ми служимо Господу Богу, державі нашій Україні та українському народу, будьмо виваженими, мудрими і поблажливими один до одного. Шукаймо не каміння, яке можна жбурнути один в одного, а порозуміння і любов поміж собою. Тоді і Господь Бог буде з усіма нами, і з Його милості, будемо мати мир, благополуччя, один народ, одну державу, одну церкву і одну мову» - наголосив владика Віктор.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:595

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:385

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:352

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:516

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:476

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:462

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:540

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:379

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:601

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:926

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1069

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...