ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ. Спростовано черговий обман інформаційного відділу УПЦ МП поширений щодо Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського УАПЦ

pressauapc

В зв'язку з виникненням певних дискусій щодо інформації про перехід Свято-Миколаївського єпархіального чоловічого монастиря в смт. Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області на чолі із намісником архімандритом Миколаєм Реківчаком з підпорядкування Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату до Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, яка було опубліковано на офіційному сайті Карпатської єпархії УАПЦ від 21.08.2015 року та надалі, у вечері того ж 21.08.2015 року, була нібито спростована офіційною заявою Синодального інформаційного відділу УПЦ МП (керівник єпископ Климент Вечеря) на офіційному сайті даної церковної структури, прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ, дослідивши оригінали відповідних документів, уповноважена заявити наступне:

1) 19 травня 2008 року указом за № 197 виданого Преосвященнійшим Федором, єпископом Мукачівським і Ужгородським УПЦ МП та згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви Московського патріархату від 5 лютого 2003 року про відкриття чоловічого монастиря на честь Почаївської ікони Божої Матері в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 151, Мукачівського району Закарпатської області архімандрит Миколай Реківчак був призначений намісником вище вказаної обителі.
001
Згодом, у короткому часі, фундатор і будівничий цього монастиря архімандрит Миколай Реківчак (після дарування права власності на будівлі монастиря Мукачівській єпархії УПЦ МП) був усунутий з намісника даної обителі і монастир на честь Почаївської ікони Божої Матері в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 151, фактично було перетворено на приходський храм.
У відповідності до відкритої інформації, яка розміщена на офіційному сайті Мукачівської єпархії УПЦ МП, на сьогодні монастир на честь Почаївської ікони Божої Матері в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 151, в списку монастирів даної єпархії не значиться.
mukachevo
2) 19 травня 2008 року указом за № 198, виданого Преосвященнійшим Федором, єпископом Мукачівським і Ужгородським УПЦ МП, архімандрит Миколай Реківчак отримує письмовий дозвіл від владики Федора на служіння в новозбудованому домовому храмі на честь святителя Миколая за адресою смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89, Мукачівського району.
0033) 4 березня 2011 року указом за № 57, виданого Високопреосвященнійшим Федором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським УПЦ МП, архімандрит Миколай Реківчак був призначений намісником новозбудованого, ним же, єпархіального чоловічого монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89 а, Мукачівського району Закарпатської області. З метою належно відправлення богослужінь у вище зазначених домовому храмі, а від так і в монастирі, Високопреосвященнійшим владикою Федором, керуючим Мукачівською єпархією УПЦ МП, архімандриту Миколаю Реківчаку було видано відповідний, підписаний та завірений особистою печаткою владики, антимінс. В цьому ж єпархіальному монастирі Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату (згідно вище наведених документів) до офіційного переведення очолюваного ним монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторні, 89 а, 89 б, до складу Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.
004005006
4) До моменту офіційного переходу в клір Української Автокефальної Православної Церкви та переведення єпархіального чоловічого монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89, а, архімандрит Миколай Реківчак під забороною в священнослужінні не перебував та за штат Мукачівської єпархії УПЦ МП офіційно не виходив.
В зв'язку з вищенаведеними, документально підтвердженими, фактами прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ підтверджує правдивість поширеної інформації щодо переходу єпархіального чоловічого монастиря на честь святителя Миколая Чудотворця в смт. Чинадієво, вул. Санаторна, 89 а, 89 б, Мукачівського району Закарпатської області, на чолі із його намісником архімандритом Миколаєм Реківчаком, з підпорядкування Мукачівської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату до складу Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, про що і було нами повідомлено раніше, а саме 21 серпня 2015 року на офіційному сайті єпархії. Відповідно поширення Синодальним інформаційним відділом УПЦ МП (керівник єпископ Климент Вечеря) відверто брехливої інформації на адресу Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського Української Автокефальної Православної Церкви від 21 серпня 2015 року, на офіційному сайті УПЦ МП, слід розглядати як неправдиву.
З приводу вище наведеного ми звернулись за коментарем і до Преосвященнійшого Віктора Бедь, єпископа Мукачівського і Карпатського Української Автокефальної Православної Церкви, який відповів наступне:
 DSC0039«Не буду зупинятись на тому непорозумінні, на мою думку, яке виникло з вище зазначеного питання. Натомість хочу привернути увагу до наступного.
Релігійне життя в Україні на сьогодні склалося так, що на теренах нашої держави ми маємо три діючі Православні Церкви – Українську Автокефальну Православну Церкву, що перебуває у духовно-молитовній єдності з Вселенським патріархатом, Матір'ю Церквою для України (відродження якої, як прабатьківської Української Церкви, раніше знищеної Московською імперією іще в 1721 році, офіційно було проголошено 5 травня 1920 року в м. Києва, за часів відродження Української Народної Республіки, яка в 1921 році буде окупована більшовицькою Московією, а УАПЦ буде відповідно репресованою комуністично-радянським режимом СРСР), Українську Православну Церкву Московського патріархату (структурного підрозділу Російської Православної Церкви (Московського патріархату) в Україні, під назвою УПЦ МП з 1990 року, а до того, в складі СРСР, екзархату РПЦ (МП) в УРСР) та Українську Православну Церкву Київського патріархату з 1992 року. Через триваюче надалі церковне розділення в Україні, жодна із зазначених Церков, на сьогодні не визнається поміж Помісними Православними Церквами, як самостійна і незалежна Церква (жодна, бо навіть коли мова іде про УПЦ МП, то потрібно знати, що канонічно на міжцерковному рівні визнається тільки Російська Православна Церква (Московський патріархат), а УПЦ МП визнається тільки як підрозділ РПЦ (МП)). Але всі ми є громадянами України і вірними Вселенської Православної Церкви. Всі православні церковній структури, УАПЦ, УПЦ МП та УПЦ КП, рівноправно визнані Українською Державою та наділенні рівними правами, і несуть рівні обов'язки. Ми живемо в одній державі, молимося одному Богу і виконуємо одні і ті ж самі Заповіді Божі, та дотримуємось одних і тих самих канонів Церкви Христової.
Сьогоднішнє розділення православних в Україні, було породжено не нами, а чужинцями та чужинськими державами (імперіями), які свого часу насильно розділили Україну, українську націю і Українську Церкву. Сьогодні ми живемо у відновленні, Богом даній нам, нашій державі Україні. Тож саме сьогодні, за заповідями Божими, прийшов час всім нам подолати і церковне розділення, та на славу Божу і на благо нашої України і українського народу об'єднатись та утвердити нашу прабатьківську єдину помісну Українську Церкву. Саме до цього закликає і наша відроджена прабатьківська Українська Автокефальна Православна Церква, сприймаючи всіх вірних та кліриків, як в УПЦ МП, так і в УПЦ КП, як своїх братів та сестер. Сьогодні, коли замайоріла надія на очікуване українським народом об'єднання Українських Церков, не зважаючи в юрисдикції яких ми служимо Господу Богу, державі нашій Україні та українському народу, будьмо виваженими, мудрими і поблажливими один до одного. Шукаймо не каміння, яке можна жбурнути один в одного, а порозуміння і любов поміж собою. Тоді і Господь Бог буде з усіма нами, і з Його милості, будемо мати мир, благополуччя, один народ, одну державу, одну церкву і одну мову» - наголосив владика Віктор.

Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:241

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:263

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...

Як в Україні Київського митрополита обирали

Як в Україні Київського митрополита обирали

30 травня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:222

Здавалося б, надійно похована січневим більшовицьким наступом на Київ ідея автокефалії церкви в самостійній Ук...

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…

4 грудня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:520

Канонічно-правовий статус УПЦ Московського патріархату, після чергового рішення від 30 листопада 2017 року Арх...

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"

4 грудня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:536

Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату звернувся з ...

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»

4 серпня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:874

На сьогоднішній день ситуація в УАПЦ дуже непроста: розпалюється скандал навколо руїн Червоногородського замку...

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:765

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"

2 травня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1060

"Щоб відродити нашу церкву, щоб вдихнути в неї душу живу, ми мусимо вискочити з-під московської церковної влад...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»

31 березня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1609

Відповідь Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тер...

Особливості професії: Священик

Особливості професії: Священик

22 березня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1514

Хто ці люди та які завдання виконують. Які знання та риси для них згодяться Служіння, звершення таїнств, а це...