За останній місяць в Україні зафіксовано близько 20-ти активних суперечок і конфліктів навколо церковної нерухомості

1496246877 3Наприкінці квітня і протягом травня 2017 року щонайменше зо два десятки громад різних конфесій України продовжували конкурувати за нерухомість, земльні ділянки та споруди, звинувачуючи один одного у нехтуванні законом, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Так, наприкінці квітня на Рівненщині знов загострився конфлікт навколо церкви у селі Бадівка. Громада села вже кілька років споруджує за власні кошти церкву, яка від початку будівництва служила УПЦ (МП). Однак після початку конфлікту на Сході України, у селі вирішили перейти до Київського Патріархату. «Тоді священика вигнали, а за ним пішли з села жителі п’яти будинків проти усієї громади. І тепер справа безрезультатно вирішується судами. Прихильники Московського патріархату пішли правити в будинку однієї з жительок і зараз воюють з нами, щоб відібрати у нас церкву, у якій уже два роки править український священик з громадою села», — розповіла місцева жителька. Вона додала, що 25 квітня відбулася чергова суперечка між прихильниками Московського та Київського Патріархатів, коли представники УПЦ (МП) намагалися відібрати ключі від церкви. На відео, яке вона зняла, чути нецензурну лайку з уст вірянина УПЦ (МП), який у цей момент тримає хрест, повідомляє 1news.com.ua.

У той же час на Кіровоградщині представники УПЦ (МП) підозрюють своїх опонентів у намаганні спалити храм. У ніч з 20 на 21 квітня на території Свято-Миколаївського храму Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) у м. Новомиргород сталася пожежа, внаслідок якої було знищено та частково зруйновано церковні споруди біля храму. Настоятель о. Миколай Чутора каже, що жодних ознак випадковості пожежі не було виявлено. Одночасно, як свідчать очевидці, близько 23:00 із території храмового комплексу вибіг молодий юнак і зник у невідомому напрямку, після чого розпочалася велика пожежа. Співробітники правоохоронних органів проводять розслідування, пише сайт УПЦ (МП).

В Івано-Франківську земельна ділянка та нежитлові приміщення по вулиці Чорновола, 6 уже давно стали яблуком розбрату між виконавчим комітетом та місцевою єпархією УПЦ (МП). Кількамісячні судові баталії за приміщення колишнього дитячого садка завершилися на користь єпархії. Тепер черга дійшла і до землі. Франківська єпархія УПЦ (МП) хоче повернути собі земельну ділянку по вулиці Чорновола, 6, боротьба може розгорнутися із новою силою, адже мова йде про 0,18 га землі у самому центрі міста, пише Рobudovano.com.ua. Крім того, виконавчий комітет міської ради на засіданні 27 квітня затвердив Акт про визначення збитків власнику землі. Зокрема, вказана громада УПЦ (МП) протягом двох років не сплачували кошти за оренду землі, Міськрада вимагатиме у неї 84 тисячі за оренду землі, пише Вlitz.if.ua.

У селі Котюжини Збаразького району Тернопільщини більшість громади в селі висловилась за перехід з УПЦ (МП) до УПЦ КП, але категорично проти священик Олександр Кантицький, який уже найняв адвокатів і звернувся до суду із скаргою на бездіяльність правоохоронців, які, на його думку, не втрутилися, коли відбулося самозахоплення церкви. Також священик ллякає стареньких котюжан, говорячи їм, що коли ті помруть, не поховає їх, через те вони не зможуть зустрітися на небі зі своїми рідними, пише Тenews.org.ua. У свою чергу сайт УПЦ (МП) пише, що "28 квітня 2017 року відбувся черговий напад на протоієрея Олександра Кантицького прямо у приміщенні Збаразького районного суду". Щоправда, з тексту новини випливає, що "напад" був словесний, без фізичного втручання, пише сайт УПЦ (МП).

На Волині в Угринові дві релігійні громади, одна з яких представляє УПЦ (МП), інша - УПЦ КП, весь цей час судилися за право користуватися церквою та будинком священика. В кінці квітня 2017 року зо два рішення Верховного суду України поставили крапку в цій справі: громаді УПЦ (МП) відмовили в праві користування храмом, а настоятеля і його дружину-регента виселили з приватизованого громадою Київського Патріархату церковного будинку, пише сайт УПЦ (МП).

У ніч з 3 на 4 травня 2017 року в селі Козин Миронівського району Київської області невідомі винесли усе церковне начиння місцевої Свято-Михайлівської парафії УПЦ (МП) з будівлі храму, що знаходиться у сільській бібліотеці. Настоятель храму о. Олександр Майданник розповідає, що ймовірною причиною інциденту стало неприховане вороже ставлення до УПЦ (МП) голови села Л. Колєснік. Рік тому саме вона ініціювала процес будівництва в селі храму Київського Патріархату. Сільська голова заявила, що про інцидент нічого не знає, але категорично відмовилася впустити парафіян до приміщення, у якому вони раніше молилися. Тим не менш, за словами настоятеля, районна влада звернула увагу на порушення прав вірян УПЦ (МП) й ініціювала передачу їм іншого приміщення у центрі села, пише сайт УПЦ (МП).

У іншому місті на Київщині - в Білій Церкві - жителі виступали у травні проти будівництва церкви УПЦ (МП). Про це у Facebook повідомив голова Білоцерківської міськрайонної організації «Просвіта» Костянтин Климчук. Також зазначає, що місцеві жителі скаржаться, що церковники обіцяли їх проклясти, якщо вони протестуватимуть проти забудови, пише Аntikor.com.ua.

4 травня у Миколаєві в парку біля палацу культури «Корабельний» по проспекту Богоявленському, 328 громадськими активістами, цивільним корпусом «Азов», ветеранами АТО вкотре було припинено знищення настоятелем храму УПЦ (МП) парку та дерев, які належать громаді. Як пише місцеве видання http://www.nikpravda.com.ua/tserkvu-mp-mozhna-buduvati-na-brehni/, цього разу знищувачів активно підтримували «тітушки» у формі сумновідомого громадського формування «Оберіг». Зносились здорові дерева за вказівкою священика Богдана. Громадськість викликала поліцію. У священика не виявилося належних документів на знищення дерев.

На Тернопільщині поділити храм святих апостолів Петра і Павла у травні не змогли представники двох конфесій у селі Кинахівці Збаразького району. Представники громади Київського Патріархату прийшли до будівлі церкви і намагалися увійти всередину для богослужіння. Вони запевнили, що мають статут про перереєстрацію громади, однак попередній староста відмовився надавати ключі від дверей церкви. Тому віряни зламали замок, а коли на вході їх намагався зупинити священик Московського Патріархату, його відтіснили. Після богослужіння конфлікт між представниками конфесій продовжився. Втрутились поліцейські. Зараз храм опечатаний представниками УПЦ КП. Вночі його охоронятимуть правоохоронці, пише Тenews.org.ua. Тепер вІрянам УПЦ (МП) доводиться відвідувати свій домовий храм. За повідомленням сайту цієї конфесії, наразі громада святих апостолів Петра і Павла УПЦ (МП) має на меті повернути храм через судовий процес, пише сайт УПЦ (МП). Крім того, громада УПЦ (МП) хоче засудити вірян УПЦ КП за статтею "умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень". Більшість парафіян у Кинахівцях – за УПЦ КП. У місцевому референдумі щодо майбутньої конфесійної приналежності у селі взяли участь 143 людей. З них 123 висловилися за перехід, 12 – проти, а двоє написали у бюлетенях «на все воля Божа» і їх голоси визнали недійсними, пише Risu.org.ua.

Митрополит Анатолій (Гладкий), керуючий Сарненською єпархією УПЦ (МП), у травні звернувся до голови Рівненської облдержадміністрації, щоб "звернути увагу на дискримінацію та порушення прав віруючих Української Православної Церкви на релігійному підґрунті в Рівненській області та на території нашої Держави в цілому". Зокрема, архієрей пише, що "у Сарненській єпархії, частина статутів релігійних громад поданих на реєстрацію в нових редакціях була зареєстрована, а реєстрація іншої частини статутів була призупинена із посиланням на Експертну раду з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Міністерстві культури України, тому на даний час реєстрація взагалі зупинена".

У Хмельницькій області на сході села Зоряне (Віньковецький район) громада обговорювала у травні одне питання - перехід місцевої церкви з юрисдикції Московського Патріархату в Київський. Таку пропозицію громада села підтримала одноголосно, інформують Сhas.cv.ua і сайт УПЦ КП. Сайт УПЦ (МП) вже повідомив, що тепер представниками УПЦ КП за участі депутата Хмельницької обласної ради Бурлика В.В від партії “Свобода”, був захоплений Свято-Успенський храм УПЦ (МП) в селі Зоряне. «Депутат зініціював збір підписів про «перехід» громади УПЦ в «УПЦ КП». Але не зміг дочекатися результатів опитування, і того ж дня привіз до села «священика УПЦ КП», після чого з порушенням усіх законів прихильниками «КП» було анулювало нашу церковну десятку та вибрано нового старосту», — розповів благочинний з УПЦ (МП) і повідомив, що готується позивна заява до поліції про відкриття кримінального провадження щодо депутата.

У місті Немирів Вінницької області у місцевих жителів збирають підписи, щоб храм святителя Луки Кримського належав УПЦ (МП). За словами місцевих жителів, головний лікар лікарні, де розташовано храм, сам агітує своїх співробітників і погрожує звільненням, якщо вони не підпишуть бланк. У свою чергу, головний лікар спростував цю інформацію і зазначив, що вперше про це чує. Ще в лютому 2016 року, невідомі зіпсували стіни згаданого храму Тульчинської єпархії УПЦ (МП), написавши звинувачення УПЦ (МП) в сепаратизмі, пише Рoliteka.net.

18 травня у Білгород-Дністровському Одеської області радикали вчинили спробу силового захоплення храму на честь святого Іоанна Сочавського, пише сайт УПЦ (МП). Група молодиків у камуфляжі прибула з Одеси, порушувала порядок у місцевій міськраді, настоятель храму протоієрей Рустік Виходцев разом з парафіянами зачинив двері перед ними та почав скликати громаду на захист храму, б’ючи в набат. Після того, як до церкви зібралися віряни УПЦ (МП) у великій кількості, радикали ретирувалися.

У Білгород-Дністровській міськраді Одеської області на засіданні міськвиконкому повторно розглядалося питання виділення території для побудови храму УПЦ КП. Депутат Василь Кащі, який раніше блокував виділення землі для цієї церкви, заявив, що відмовляється голосувати за церковним питанням через свою етнічну приналежність. На запитання присутніх громадських активістів, кому належить Крим, депутат відповів, що півострів «людський». Депутати проголосували за виділення землі, а згаданого депутата активісти облили зеленкою, пишуть 048.ua і Nikpravda.com.ua.

Херсонський храм УПЦ КП впродовж 9 років не міг отримати дозвіл на будівництво. Проте під пильним оком громадськості та представників ЗМІ парафіяни церкви Віри, Надії, Любові та матері їх Софії отримали нещодавно першу перемогу. Містобудівна рада погодила документацію на початок зведення культової споруди на Привокзальній площі. До цього парафіяни тіснились у невеличкій капличці доводилось проводити два богослужіння – о 8 та 11 годині, пише Кhersonline.net.

У Маріуполі Донецької області мешканці вулиці Грушевського виступили проти початку будівництва церкви УПЦ КП, попросивши священнослужителів залишити парк вільним для відпочинку і знайти іншу ділянку для будівництва, зазначає Мariupol.tv.

А в Івано-Франківську після того, як питання будівництва церкви УГКЦ на Валах, розділило місцевих мешканців, була створена комісія, що контролюватиме будівництво церкви. Також вирішили з двох “ворогуючих” таборів висунути для комісії представників, що нададуть аргументи як “за”, так і “проти” будівництва, пише Вlitz.if.ua.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:609

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:393

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:361

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:524

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:495

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:473

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:553

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:393

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:611

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:940

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1078

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...