УАПЦ або УПЦ КП: чи змінять приналежність 20 громад на Хмельниччині

ArticleImages 65335 Volochysjk cerkva Pokrovy«Дезінформацією, яка не відповідає дійсності» називає прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ повідомлення прес-служби Хмельницької єпархії УПЦ КП про те, що духовенство Волочиського благочиння першої з юрисдикцій вирішило перейти до другої. Утім, сам благочинний на місці запевняє — з УАПЦ до УПЦ КП переходять усі священики і всі громади Волочиського району Хмельницької області.

«Присутнє духовенство у своїх виступах (виступили всі, хто перебував на зборах) одностайно підтримало ініціативу об’єднання та звернулася до Високопреосвященного Владики Антонія з проханням прийняти їх у склад Хмельницької єпархії», — такими словами охарактеризували в УПЦ КП збори Волочиського деканату УАПЦ, що відбулися 23 листопада 2016 р. у Свято-Покровському храмі у місті Волочиськ.

Заголовок статті — «Відбулося об’єднання українського Православ’я Хмельниччини». Публічна реакція УАПЦ з’явилася через тиждень, а саме після спільного собору Тернопільської і Хмельницької єпархій УАПЦ у Тернополі 1 грудня 2016 р. І оприлюднили її на сайті Карпатської єпархії УАПЦ, якою керує єпископ Мукачівський і Карпатський Віктор (Бедь) — цього єрарха Собор єпархій запропонував Архиєрейському Собору УАПЦ призначити керуючим також у Тернопільську єпархію.

«Як з’ясувалось надалі, поширене Українською Православною Церквою Київського Патріархату, дане повідомлення виявилось дезінформацією, яка не відповідає дійсності… Під час зустрічі із керуючим Хмельницькою єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату митрополитом Антонієм (Махотою), 23 листопада 2016 року в м. Волочиськ, жодні представники кліру Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви не приймали», — йдеться у статті на сайті Карпатської єпархії УАПЦ.

В УАПЦ акцентували на тому, що прес-служба єпархії УПЦ КП неправильно назвала Хмельницьку єпархію УАПЦ Тернопільсько-Хмельницькою, хоча у тексті УПЦ КП насправді її названо Тернопільсько-Подільською. Як доказ того, що повідомлення про перехід духовенства є дезінформацією, в УАПЦ наводять і факт участі священиків Волочиського благочиння у соборі в Тернополі 1 грудня.

«На фото, що додається до даного матеріалу, зробленого 1 грудня в м. Тернополі після засідання Собору Тернопільської та Хмельницької єпархій Української Автокефальної Православної Церкви, можна побачити тих самих священиків Волочиського благочиння Хмельницької єпархії УАПЦ, які присутні і на фото з митрополитом УПЦ КП від 23 листопада», — зауважують в УАПЦ.

ArticleImages 65335 zbory 2016.11.23Фото духовенства Волочиського благочиння із владикою Антонієм в УАПЦ охарактеризували «виключно як пам’ятне фото про зустріч і не більше». Кореспондент РІСУ намагався зв’язатися із керуючим Карпатською єпархією владикою Віктором, щоб отримати детальніші пояснення. Але слухавку підняв його референт, який повідомив, що владика на виїзді у Береговому. Про ситуацію знає секретар Тернопільської єпархії УАПЦ о. Петро Заяць.

«Заяви від них про перехід не було. Ні письмової, ні усної. Після того, як з’явилася ця інформація в Інтернеті (про перехід — прим. авт.), я передзвонив до священиків. Вони кажуть: “Так, отець Микола Фатич зібрав своє Волочиське благочиння на збори. Коли збори вже завершувалися, зайшов владика Антоній”. Вони кажуть: “Ми не знали, що робити — вийти чи залишитися. Ми толерантно його вислухали, нас поставили у тяжкі умови. Сфотографуватися ми то сфотографувалися, але не знали, що робити”, — говорить він. — На собор Тернопільської і Хмельницької єпархій приїхали 12 священиків Хмельницької єпархії. Всі, крім отця Фатича і ще одного, який мав інші причини, але сказав: “Я залишаюся в автокефалії”. Я до отця Фатича не телефонував».

Отож, частина священиків УАПЦ зафіксовані і на світлині з митрополитом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським УПЦ КП Антонієм (Махотою), і з Предстоятелем УАПЦ Митрополитом Макарієм (Малетичем) та єпископом Мукачівським і Карпатським УАПЦ Віктором (Бедем).

Пояснити цей казус можуть рішення владики Антонія (Махоти). По перше, митрополит УПЦ КП вирішив залишити структуру Волочиського благочиння УАПЦ, яке Київський Патріархат готовий прийняти у стані сущому: у Волочиському районі існуватимуть відтак «Волочиське міське благочиння» на чолі з о. Миколою Фатичем і центром у Свято-Покровському храмі у Волочиську — ті, хто переходять з УАПЦ; а також Волочиське районне благочиння на чолі з о. Іваном Ласим і центром у Свято-Михайлівському храмі в селі Щаснівка— перейменоване Волочиське благочиння УПЦ КП. У Першому, за інформацією прес-служби Хмельницької єпархії УПЦ КП, 6 священиків, у другому — 15.

ArticleImages 65335 sobor 2016.12.01Ще один важливий момент — перше спільне Богослужіння новоутвореного благочиння планують провести у свято Миколая Чудотворця 19 грудня 2016 р.

«Я не знаю позицію кожного священика. Вони ще ніхто не переходив. Але на Миколая, 19 грудня, це має бути: хто забажає перейти, той зробить це, а хто не бажає — не буде. Заяви про вихід ніхто поки не подавав», — розповідає в. о. секретаря Хмельницької єпархії УАПЦ о. Анатолій Бих.

Ці наміри, а також причини рішення перейти до УПЦ КП, підтверджує і сам благочинний із Волочиська о. Микола Фатич. Він очолює благочиння УАПЦ із 1991 р.

«Вони поїхали туди (на собор у Тернопіль — прим. авт.), бо погляди у кожного священика свої. Але по приїзді вчора (2 грудня 2016 р.) ми мали розмову і вирішили, що були разом та мусимо бути разом. Тобто, роз’єднання немає. Вирішили переходити у Київський Патріархат всім благочинням, — каже о. М. Фатич. — З мого благочиння на соборі у Тернополі були тільки троє священиків. Як вони мені сказали, поїхали тільки для того, щоби вислухати іншу сторону. Наше благочиння збережеться у Київському Патріархаті. Громад багато — більше 20, а священиків — 7».

Причиною до переходу, як запевняє священик, стало бажання єдності Церкви.

«Якщо ми зверху не єднаємося, значить ми повинні об’єднувати знизу у єдину помісну Церкву. Я розумію, що структура УПЦ КП і УАПЦ практично одна. Просто тут є Патріарх Філарет, а тут — Блаженніший Макарій. Підтверджувати статус нашої автокефалії треба тільки нашим єднанням. Бо якщо ми будемо роз’єднуватися і показувати кожен свій характер, то віри ніхто не побачить, — продовжує він. — Я ще на Майдані наголошував на цьому, адже люди кров проливали за єдність нашої держави, Церкви, народу. Я на Майдані пообіцяв і мусів це виконувати. Я проголошував багато проповідей про єдність нашої Церкви. І греко-католиків закликав, і всіх. Але, як Господь каже: хто має вуха, нехай слухає; хто має очі, нехай бачить. Але, кажуть також, має вуха та не слухає і має очі, та не бачить… Так воно є у житті тепер. Ніби всі чують голос, але інакше вчиняють. На Миколая до нас запрошені двоє владик — тернопільський Нестор і хмельницький Антоній».

Тож, імовірно, ситуація остаточно проясниться 19 грудня.

Уже тепер можна зауважити, що практика прийняття цілих структур УАПЦ до УПЦ КП — не нова. Приміром, у 2009 р. таким чином із громад УАПЦ на Тернопільщині утворили Тернопільську і Теребовлянську єпархію УПЦ КП. У 2015 р. до Київського патріархату перейшли також громади Бережанського благочиння УАПЦ.

Джерело:http://risu.org.ua/

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…

4 грудня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:174

Канонічно-правовий статус УПЦ Московського патріархату, після чергового рішення від 30 листопада 2017 року Арх...

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"

4 грудня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:183

Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату звернувся з ...

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»

4 серпня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:492

На сьогоднішній день ситуація в УАПЦ дуже непроста: розпалюється скандал навколо руїн Червоногородського замку...

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:455

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"

2 травня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:676

"Щоб відродити нашу церкву, щоб вдихнути в неї душу живу, ми мусимо вискочити з-під московської церковної влад...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»

31 березня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1267

Відповідь Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тер...

Особливості професії: Священик

Особливості професії: Священик

22 березня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1018

Хто ці люди та які завдання виконують. Які знання та риси для них згодяться Служіння, звершення таїнств, а це...

«У єпархіях УПЦ цікавляться Відкритим Православ’ям та прагнуть оновлення молитовного життя» — прот. Андрій Дудченко про промо-тур Молитовника

«У єпархіях УПЦ цікавляться Відкритим Православ’ям та прагнуть оновлення молитовного життя» — прот. Андрій Дудченко про промо-тур Молитовника

16 лютого 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:759

Вже майже рік працює Відкритий Православний Університет — просвітницький некласичний навчальний заклад, ...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): "Глава УПЦ КП Філарет (Денисенко) офіційно підтвердив небажання вести переговори про об’єднання Українських Церков і вимагає тільки приєднання всіх інших під його руку…"

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): "Глава УПЦ КП Філарет (Денисенко) офіційно підтвердив небажання вести переговори про об’єднання Українських Церков і вимагає тільки приєднання всіх інших під його руку…"

9 січня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:5077

Під час передріздвяного інтерв'ю від 6 січня 2017 року для 5-го телеканалу, глава Української Православної Цер...

Московський Патріарх Кирило Гундяєв благословляє убивство українців та представників інших народів поза Російською Федерацією… А частина українців і надалі возносять йому хвалу…

Московський Патріарх Кирило Гундяєв благословляє убивство українців та представників інших народів поза Російською Федерацією… А частина українців і надалі возносять йому хвалу…

18 грудня 2016|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:2747

Московський Патріарх Кирило Гундяєв, глава Російської Православної Церкви та її структурного підрозділу УПЦ Мо...

Сценарії Митрополита Олександра (Драбинко) по набуттю автокефалії Українською Православною Церквою

Сценарії Митрополита Олександра (Драбинко) по набуттю автокефалії Українською Православною Церквою

8 грудня 2016|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1452

Якщо Москва і Константинополь і надалі зволікатимуть з вирішенням “українського питання”, зростає ...

УАПЦ або УПЦ КП: чи змінять приналежність 20 громад на Хмельниччині

УАПЦ або УПЦ КП: чи змінять приналежність 20 громад на Хмельниччині

5 грудня 2016|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1157

«Дезінформацією, яка не відповідає дійсності» називає прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ повідом...