Часи – нові, а методи обливання брудом і поширення брехні – старі… (Репліка на черговий опус Іллі Бея та його «кураторів» з УПЦ МП)

mp1210 жовтня 2016 року на сторінках Інтернет-видання «Релігія в Україні» з’явилася наклепницька стаття колишнього студента й наразі викладача Київської духовної академії і семінарії УПЦ МП Іллі Бея «Плагиатчик в госкомисси, или Снова на те же грабли?»

У цій статті горе-науковця Іллі Бея (з команди «чорноморців» і «паканичів») викладено низку неправдивих відомостей стосовно мене особисто та Карпатського університету імені Августина Волошина:
1. «От частного высшего учебного заведения «Карпатский университет им. Августина Волошина» в состав Комиссии вошли ректор еп. Виктор (Бедь) (очень много титулов) и профессор кафедры истории Церкви и теоретичного богословия, член ученого совета, доктор богословских наук, архимандрит Гавриил (Кризина) (пруфлинк), который решил максимально отдалиться от своего основного места работы и назвался ведущим научным сотрудником Музея истории Десятинной церкви».
Насправді:
До складу Комісій МОН із визнання документів вищих духовних навчальних закладів особисто мене включено за поданням Української Автокефальної Православної Церкви як її офіційного представника.
Стосовно архімандрита Гавриїла Кризини, то він включений до складу Комісії з визнання дипломів випускників ВДНЗ за поданням Громадської ради при МОН України щодо співпраці з Церквами та релігійними організаціями, а не за поданням Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород). Архімандрит Гавриїл Кризина не є на основній роботі й не є членом Вченої ради Карпатського університету імені Августина Волошина, він проживає в Києві, а не в Ужгороді.
При цьому під час голосування у справі архімандрита Гавриїла Кризини я «утримався» від голосування. Тож жодних конфліктів інтересів…
2. «Интересно, что входящий в состав обеих Комиссий проф. Виктор Бедь, желавший подтвердить свои кандидатство и докторство, и которому было отказано в удовлетворении его желания, не усмотрел конфликта интересов в отношении собственных документов».
Насправді:
Особисто я не звертався до Комісії МОН із визнання документів про наукові ступені і вчені звання вищих духовних навчальних закладів, оскільки мої наукові ступені та вчені звання здобуто у встановленому порядку для світських вищих навчальних закладів, наукових установ і спеціалізованих учених рад, тож необхідності в такому додатковому визнанні для мене немає, і таке додаткове, визнання через рішення вищезазначеної Комісії не передбачено згідно з чинним законодавством України.
3. «Синод УПЦ 23 декабря 2014 г. определил:
«3. …припинити діяльність Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія шляхом ліквідації. 6. Звернутись до Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України про ліквідацію УУБА як самоврядної релігійної організації, засновником якої є Київська Митрополія Української Православної Церкви. 8. Єпархіальним архієреям… враховувати, що диплом Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія не відповідає диплому вищого духовного навчального закладу Української Православної Церкви» (Журнал № 94)».
Насправді:
Ухвалюючи рішення політичне рішення, за вказівкою Московської патріархії РПЦ, 23 грудня 2014 р. Синод УПЦ МП припинив діяльність самоврядної релігійної організації Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія Української Православної Церкви Московського патріархату, яка офіційно діяла на той час під керівництвом ректора Федора Мамасуєва, архієпископа Мукачівського і Карпатського. Я на той час уже не очолював цю релігійну організацію, відповідно до іншого політичного рішення Синоду УПЦ МП від 19 червня 2014 року, ухваленого також за вказівкою Московської патріархії РПЦ.
Усі дипломи, видані УУБА УПЦ МП у період із грудня 2003 по червень 2014 рр., за мого ректорства, були і є чинними, оскільки видавалися відповідно до рішення Синоду УПЦ МП від 29 грудня 2003 року, Статуту УУБА УПЦ МП, благословення Блаженнійшого Володимира Сабодана, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви Московського патріархату, та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
Те, що видавили, визнавали чи не визнавали на рівні УПЦ МП після 19 червня 2014 року щодо УУБА УПЦ МП (як релігійної організації) за керівництва УПЦ МП митрополита Онуфрія Березовського, керуючого справами та одночасно ректор Київських духовних шкіл УПЦ МП митрополита Антонія Паканича (ректор у підпорядкуванні якого перебуває Ілля Бей) та ректора УУБА УПЦ МП (релігійної організації) архієпископа Федора Мамасуєва, мені не відомо і до мене не має жодного стосунку, як не має жодного стосунку й до Карпатського університету імені Августина Волошина.
4. УУБА УПЦ МП «было реорганизовано в Богословско-философский факультет нынешнего Карпатского университета им. Августина Волошина».
Насправді:
УУБА УПЦ МП ніколи не була і не є богословсько-філософським факультетом Карпатського університету імені Августина Волошина. Цей факультет (січень 2002 р.) як структурний підрозділ Карпатського університету імені Августина Волошина був створений набагато раніше за УУБА УПЦ МП (грудень 2003 р.) і діє по сьогодні без будь-яких реорганізацій.
Цікаво також відзначити, що колишній студент, а наразі викладач Київської духовної академії і семінарії УПЦ МП Ілля Бей зазначає у своєму опусі про факт визнання Комісією МОН України диплома про науковий ступінь, виданий шановному архімандриту Гавриїлові Кризині Київською духовною академією УПЦ МП, а різного роду брудні звинувачення з цього приводу висловлює на мою адресу та адресу Карпатського університету імені Августина Волошина. А що Київська духовна академія і семінарія УПЦ МП уже теж «реорганізована» у структурний підрозділ Карпатського університету імені Августина Волошина?
При цьому слід зазначити, що один із «кураторів» і наукових «поводарів» Іллі Бея – Юрій Чорноморець, представник Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова (який вважає сам себе неперевершеним і першочерговим філософом та теологом в Україні), та представник Української Православної Церкви Московського патріархату єпископ Веніамин Погребний є також членом вищезазначеної Комісії та жодних зауважень щодо визнання диплома про науковий ступінь архімандрита Гавриїла Кризини під час засідання Комісії й ухвалення відповідного рішення не висловлювали і голосували «за». Але з приводу порушеного питання у магістра Іллі Бея жодних нарікань на адресу НПУ імені М. Драгоманова чи КДАіС УПЦ МП немає. А от до Карпатського університету імені Августина Волошина, який жодних наукових ступенів та вчених звань архімандритові Гавриїлу Кризині ніколи не присвоював, претензії від «переученого» представника різного роду МП-шних «чорноморців» та «паканичів» аж зашкалюють…
Дивна логіка чи може просто черговий вияв «командного» горя з розуму…
Щодо інших безкультурних і неправдивих нападів Бея та його «кураторів» на мою адресу та адресу Карпатського університету імені Августина Волошина, то від коментарів утримаюсь…
Хто уміє читати, сам зробить належні висновки…
P.S.: Що ж до вияву подяки на адресу минулого і теперішнього керівництва МОН України, то Ілля Бей одночасно дякує і мені, оскільки я був серед перших осіб, які на найвищому рівні свого часу наполегливо порушували питання про необхідність державного визнання документів випускників та науковців вищих духовних навчальних закладів. Та про це наш горе-науковець та його «куратори» забули… Не страшно, головне, що добра і богоугодна справа на сьогодні зрушила з місця…

+ Віктор (Бедь),
єпископ Мукачівський і Карпатський,
керуючий Карпатською єпархією,
голова Комісії з духовності, освіти та катехізації
Української Автокефальної Православної Церкви,
ректор Карпатського університету імені Августина Волошина
та Української богословської академії,
доктор богословських наук, доктор юридичних наук,
професор, академік
м. Ужгород,
10.10.2016 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:471

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:257

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:234

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:379

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:343

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:343

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:393

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:273

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:443

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:774

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:923

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...