З дискусії навколо УАПЦ та УПЦ КП на ФБ

fullДнями ректор Карпатського університету імені Августина Волошина та Української богословської академії, керуючий адміністратор Карпатської єпархії УАПЦ архімандрит Віктор Бедь, у соціальній мережі Facebook, виставив фотокопії рідкісних архівних документів з історії тернистого шляху щодо відродження діяльності Української Автокефальної Православної Церкви в 1990 – 1993 рр., які засвідчують той факт, як посткомуністична влада на чолі із президентом Леонідом Кравчуком (колишнім другим секретарем ЦК КПУ-КПРС та багаторічним працівником ідеологічного підрозділу КПРС в Україні з 1960 по 1991 рр.) протидіяла, розколювала та намагалась знищити відродження істинно Української Церкви в Україні – УАПЦ, початки якої відносяться до часів відродження Української державності та становлення Української Народної Республіки в 1917 – 1921 рр. Саме ці події в історії України, на думку архімандрита Віктора Бедь, не дозволили у найкоротший час Українській Автокефальній Православній Церкві на початку 90-х років минулого століття цілком у канонічний спосіб долучитись до лона Вселенського патріархату, а згодом здобути і повну автокефалію для Української Церкви.

В даних документах викладено позицію та протест Святішого Патріарха Мстислава Скрипника (1898 – 1993), Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви (1990 – 1993) та Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви в США і Діаспорі у складі Вселенського патріархату (1969/1971 – 1993) щодо неправдивого, з порушенням церковних канонів, та незаконного зняття з державної реєстрації Статуту УАПЦ на користь новоствореної 25 – 26 червня 1992 УПЦ КП. Також наведено текст офіційного протесту Генерального прокурора України Віктора Івановича Шишкіна від 20 серпня 1993 року з даного питання.

Виставленні документи викликали жваве обговорення щодо правдивої історії відновлення та становлення Української Автокефальної Православної Церкви в Україні в період з 1989 по 1993 роки та наділі, а також щодо останніх подій з пошуку діалогу між УАПЦ та УПЦ КП на предмет подолання розділення та утвердження єдиної помісної Української Церкви.

Пропонуємо до уваги наших читачів коротку дискусію у соціальній мережі Facebook, щодо оприлюднення даних історичних документів та послідуючих подій з вище зазначених питань.

Oleksandr Lytvynenko
Почалося....

Anastasij Danylevskij
Даже,если патриарх Мстислав был с чем либо не согласен,: где запреты в служении архиереев УАПЦ после объеденения? Чем с годами стала УПЦ-КП? Кравчук,как президент проявлял заботу о своей стране, патриарх Филарет перед страной,перед людьми,а не перед Кравчуком,проявил себя только с лучшей стороны.

Сергій Ткачук
Беззаконня в Церкві неприпустимо! Як можна без Глави Церкви, без Помісного Собору щьось робити з Церквою? Я неуявляю, щоб частина епископату, духовенства та мирян УПЦ КП чоловік так 36-ть (як це було 25 червня 1992 року на Пушкінській,36) без Святішого Філарета і навіть без його відома провели зібрання і прийнями рішення про ОБ"ЄДНАННЯ для прикладу з Істинно-Православною Церквою Владики Рафаїла Мотовілова і обрали Главою Об"єднаної Церкви Патріарха Філарета, а Владику Рафаїла – Заступником Патріарха? Як Вам таке? Бред? Чи нормально?

Anastasij Danylevskij
О. Сергий, ну так Вы скажите мне, отправил патриарх Мстислав владыку Романюка,Масендича,кто там от имени УАПЦ подписывался-в запрет? Или пожурил? Что было? Почему ломают копья на эту тему сейчас? Как понимать слова покойного патриарха Мстислава отом,что он с кем угодно объеденится,только не с Филаретом? Это на какие уши можно натянуть? Логика Ваших рассуждений правильная и с этим нет смысла спорить. Харьковский ''собор''тоже не канонично судил митрополита-предстоятеля. Но какую перспективу в Украине собиралась развивать УАПЦ без всех остальных?

Сергій Ткачук
Відправив і за "Єднання" без благословіння і за звершену над ними пересвяту frown emoticon! Над архієреями Антонієм (Масендичем) 9 вересня 1992 р. та Вл.Володимиром (Романюком) була звершена повторна епископська хіротонія при якій поминався не Патріарх Мстислав, а Патріарх Московський Алексій!

Anastasij Danylevskij
А кто же тогда был предстоятелем УАПЦ до патриарха Димитрия?
Сергій Ткачук
Патріарх Мстислав !
Харьківське зібрання - "собор" без Владики Філарета і його доброї волі на це у 1992 році було законним ? Чи беззаконним зборіщем ? А зібрання у Києві на Пушкінській - 25 червня того ж року без Патріарха Мстислава і його доброї волі на це було законним чи беззаконним зборіщем ? Висновки робіть самі, як є совість, честь, правда та логіка...

Віктор Бедь
Патріарх Мстислав Скрипник гідно витримав перший удар, завданий відновленній в 1989 – 1990 рр. УАПЦ посткомуністичною (за внутрішнім змістом і надалі комуністичною та промосковською) владою в 1992 р. на чолі із преиздентом-комуністом Леонідом Кравчуком (колишнім головним ідеологом Комуністичної партії в Україні, другим секретарем ЦК КПУ-КПРС). Він відмовився визнати легітимність так званого «об'єднавчого собору» 25-26 червня 1992 р., а дізнавшись про перехід до УПЦ КП митрополита Антонія (Масендича) і архиєпископа Володимира (Романюка), та прийняття ними пересвяти від митрополита (на той час) Філарета Денисенка 17 жовтня 1992 р. оголосив про виведення їх поза штат («скреслення з клиру») УАПЦ.

Сергій Ткачук
В ютубі є відео ГАНЕБНИХ пересвят при яких поминався не Патріарх Мстислав, а Патріарх Московський Алексій!

Як учасник тих подій свідчу: так і було! Гірко, сумно, прикро...

Anastasij Danylevskij
Спасибо за пояснения. Многое для меня открытие и я с интересом поищу точку зрения патриарха Филарета на эти события. Ну как то же еще умудрялись поминать патр иарха Мстислава? И в США и в Украине? Я не думаю,что стоит так сильно переживать за бывшие должности Кравчука. Как показала история-это был не самый плохой вариант,не идеальный,но и не провальный. Я благодарен ему за то,что он поддержал не справедливо оклеветанного митрополита Филарета. Это были очень непростые годы,но время показало,что патриарх Филарет последовательный иерарх и патриот.

Сергій Ткачук
Боже помагай Вам пізнати Правду і відповідно і Істину!

Віктор Бедь
Відроджена в 1989-1990 рр. УАПЦ, яку очолив канонічно висвячений і визнаний Вселенським патріархом глава УАПЦ в США та Діаспорі патріарх Мстислав Скрипник поетапно і неминуче рухалась до входження в лоно Вселенського патріархату, а відтак до здобуття повної автокефалії... Тоді в Україні були би дві канонічні Церкви – РПЦ (МП), у формі своєї філії УПЦ МП, та УАПЦ. Зрозуміло що надалі РПЦ (МП), у формі своєї філії УПЦ МП, у найкоротший час втратила би переважну кількість своїх приходів, через перехід українських православних до визнаної УАПЦ... Але цей шлях уміло було перекрито і визнання Української Церкви (УАПЦ) заморожено по сьогоднішній день... Такий результат було досягнуто дуже уміло та професійно... Здогадайтесь за допомогою яких сил і в чиїх інтересах, зважаючи на останні події у відносинах між Московією (Російською Федерацією) та Україною... А сьогодні на додаток, хтось уміло затіяв нову перебранку між УАПЦ та УПЦ КП, мотивуючи її високими цілями досягнути об'єднання... При цьому декларуючи намір до об'єднання, окремі представники УПЦ КП чомусь вивляють відкриту, агресивну та наполегливу зневагу до УАПЦ... Чи не дивний вияв бажання до об'єднання з тими, до кого ініціатори об'єднання привселюдно виявляють відкриту зневагу...
Це гіркі висновки і правда, але правда...
Стосовно травлі патріарха УПЦ КП Філарета Денисенка з боку Московії та РПЦ (МП), то зрозуміло що таке шельмування свого колишнього архієрея було виключно політичним, не справедливим та не відповідало і не відповідає канонічному праву Вселенської Церкви Христової.

Сергій Ткачук
Якщо Люди... розділені Церкви щиро прагнуть Єднання то не обливають учасників процесу Єднання в процесі Єднання – брудом! А бруду при цій спробі Єднання у 2015 році було найбільше в порівнянні з усіма попередніми роками! Значить ця спроба було найблищою до Єднання тому її і було так брутально зірвано!

Микола Бідзіля
Категорично слід відновити перемовини про Єднання! Таке Єднання – єдиний шлях утримати Україну як Державу! Забудьте про власні амбіції, пригальмуйте свою гординю і безпринципну "принциповість"...

Віктор Бедь
Шановний пане Миколаю, дорогий наш земляче-закарпатець, підписують під кожним Вашим словом, поділяю таку ж саму думку і закликаю всіх в УАПЦ та УПЦ КП продовжити братерський діалог у пошуку шляху до порозуміння і об'єднання в лоні єдиної помісної Української Церкви!
Вірю, що так воно і буде, і Господь Бог допоможе нам у цьому! Бо цього хоче від нас і Бог, і Україна, і український народ!
Кожний бажаючий може приєднатися до обговорення

Богословська думка в Україні

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:474

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:259

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:236

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:384

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:344

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:346

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:396

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:276

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:453

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:779

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:927

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...