Московський патріархат в Україні вчергове засвідчили, що є чужими для українського народу…

2P20150524-VSN 8763-1200

24 травня, в день пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія та День слов'янської писемності й культури, предстоятель Російської Православної Церкви (Московського патріархату), Московський патріарх Кирило Гундяєв звершив Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві на честь свого тезоіменитства.

Як повідомляє офіційний сайт РПЦ, за Божественною літургією серед духовенства Російської Православної Церкви (Московського патріархату) Його Святості співслужив і Предстоятель Української Православної Церкви Московського патріархату Митрополит Київський і всієї України Онуфрій Березовський, який від Священного Синоду Російської Православної Церкви оголосив вітальне слово патріарху Кирилу Гундяєву, доповнивши його своїми словами: «Від себе хочу подякувати Вашій Святості за те співчуття і співучасть, які Ви проявляєте до нас, своїх вірних чад, які несуть свій послух у межах Української землі. Українська Православна Церква, що перебуває в складі Московського патріархату, діяльно служить Богу і своєму народу, ми постійно підносимо молитви про мир на нашій землі. Ми підносимо сміливий глас і до тих, хто в Україні при владі, і до тих, хто в Росії при владі, щоб вони зробили все можливе, доклали всіх зусиль для того, щоб на нашій землі запанував благословенний мир. Господи, врятуй Вас, Ваша Святосте, за Ваші молитви і за Вашу участь у наших випробуваннях. Нехай Господь Вам допомагає у Вашому хрестоносінні».
Це звернення Предстоятеля Української Православної Церкви Московського патріархату Митрополита Онуфрія Березовського (яке має широкі права автономії???) викликало непорозуміння не тільки у вірників Української Православної Церкви, а й у духовенства від рядового священнослужителя до правлячого архієрея. В зверненні Митрополит Онуфрій Березовський говорить, що він і підлеглий йому клір та вірні всього-на-всього несуть послух під патронатом Московського патріарха, глави Російської Православної Церкви (Московського патріархату) в межах Української землі (а не в незалежній суверенній державі Україні), а також офіційно засвідчує, що Українська Православна Церква Московського патріархату не є самостійною церковною структурою, а тільки підрозділом РПЦ (МП) в Україні (в той час як на місцях священнослужителів змушують обманювати вірних і говорити їм про те, що нібито УПЦ МП є незалежною Церквою).
Та, незважаючи на таке рабопоклонство і підлабузництво з боку Митрополита Онуфрія Березовського перед своїм верховним церковним начальником у Москві, з боку самого Московського патріарха Кирила Гундяєва представники УПЦ МП доброго слова на адресу України, українських вірних та українського народу так і не почули. Говорячи про Україну, Московський патріарх Кирило Гундяєв заявив, що Московська Православна Церква щодня молиться "за те, щоб войовниче безбожництво відступило і більше не проявляло себе через державну владу... Кожна людина може вірити чи не вірити – це її особистий вибір. Але коли безбожництво стає державною ідеологією і в результаті гинуть люди, руйнуються храми – це вже більше, ніж ідеологія. З усім цим впоралася Церква наша – впорається й український народ", – цитує Патріарха ТАСС. Отже, для Московського патріарха Кирила Гундяєва та Російської Православної Церкви (Московського патріархату) та їхньої структури в Україні, зокрема керівництва УПЦ МП в особі промосковських митрополитів Онуфрія Березовського та Антонія Паканича, Революція Гідності, розстріляна Небесна Сотня, вибір українського народу, що скинув антиукраїнський режим запроданця Януковича та обрав нову владу, наші українські воїни-герої, добровольці, волонтери, що боронять свою земну, Богом дану Вітчизну від московсько-путінських окупантів на Сході України є нічим іншим, як «безбожеством»? І це говорить представник країни-агресора з вини якої в Україні проливається невинна людська кров... При цьому Кирило Гундяєв у всіх бідах винить закордонні держави, які тільки про те і думають, як знищити «русский мир»...


І тут виникає велике запитання: чи з-за кордону прийшов геноцид безбожного комуністично-радянського режиму, який так на сьогодні хочуть відновити в Російській Федерації та, зокрема, через військову агресію, і в Україні через відновлення російського імперіалізму, «русского миру»?
Якщо хтось забув, то нагадаємо мізерну частину злочинів комуністично-радянського режиму СРСР (що утвердився через московську більшовицьку військову агресію), починаючи з 1917 року, які підтверджено документально:
1. Організація. «Червоного терору», коли, згідно з постановою Московського комуністично-радянського уряду, 5 вересня 1918 р. була впроваджена практика взяття заручників, позасудових розстрілів і організовані концтабори для «соціально-чужих» верств населення й політичних супротивників.
2. Масові репресії проти селян – «розкуркулення», виселення, арешти і розстріли за рішеннями трійок Повпредств ОДПУ. 1930−1931 рр.
3. Організоване Сталіним і Політбюро ЦК ВКП (б) масштабне вилучення зерна для засипання в державні сховища та продажу за кордоном, у результаті чого виник штучний голод. Унаслідок чого в Україні протягом 1932 – 1933 рр. від голоду загинуло близько 12 – 13 млн. людей.
4. Масові арешти і розстріли «куркульських» елементів за списками НКВС – розстріли згідно із заздалегідь наміченим квотами. Липень 1937 – листопад 1938 рр.: заарештовано 767 397 чоловік, з них 386 798 розстріляно.
5. Масові арешти і розстріли за національною ознакою в рамках «національних операцій» НКВС (німецької, польської, «харбінської», латиської і т.п.). Липень 1937 – листопад 1938 рр.: заарештовано близько 350 тис. осіб, з них 250 тис. розстріляно.
6. Масові арешти і розстріли громадян Монголії, проведені комуністично-радянським НКВС. 1937−1938 рр.: заарештовано близько 25 тис. чоловік, із них близько 20 тис. розстріляно.
7. Репресії проти членів сімей засуджених за «зраду батьківщини». У період 1937−1938 рр. як «членів сімей зрадників батьківщини» НКВС було заарештовано понад 18 тис. жінок і 25 тис. дітей.
8. Розстріли й засудження за «розстрільними списками», коли міра покарання визначалася не судовими органами, а самим Сталіним і його найближчими соратниками по Політбюро – Молотовим, Ворошиловим, Кагановичем, Ждановим, Мікояном та ін. За період від лютого 1937 до жовтня 1938 рр. були винесені санкції на засудження за 383 списками, що містили 44 тис. прізвищ, з них 39 тис. – до розстрілу.
9. Санкція Сталіна про застосування в НКВС в ході слідства. «заходів фізичного впливу»,мтобто катувань. Телеграма, підписана Сталіним 10 лютого 1939 р., підтвердила «правомірність» цієї практики, впровадженої в 1937 р. У більш пізні роки Сталін продовжував давати вказівки про застосування тортур, наприклад, в ході «справи лікарів» у 1952−1953 рр.
10. Підписання «Пакту про ненапад» із Німеччиною та підписання секретного протоколу про розмежування сфер впливу СРСР і Третього Рейху. Згідно з цим таємним протоколом, СРСР почав проводити акти захоплення сусідніх територій як союзник Гітлера брав участь у розгромі державності Польщі, розпочав війну з Фінляндією, окупував Литву, Латвію, Естонію, Бессарабію. У результаті СРСР був звинувачений міжнародним співтовариством у проведенні агресивної експансіоністської політики і виключений з Ліги Націй (за події 1939 – літа 1940 рр.).
11. Санкціоновані Сталіним і Політбюро ЦК ВКП (б) масові депортації цивільного населення за «класовою» і національною ознаками:
– виселення польських громадян із території Західної України і Західної Білорусії 1939-1940 рр.;
– виселення громадян із Прибалтики і Молдови в травні – червні 1941 р.;
– виселення німців, калмиків, чеченців та інгушів, карачаївців, кримських татар та інших народів у 1941−1945 рр.;
– виселення з Прибалтики і Молдови в 1949 р. «куркулів»;
– виселення українців у другій половині 40-х років «за пособництво УПА»;
– масове виселення українців із Західної України (зокрема і з українських територій, що відійшли до Польщі) після Другої світової війни.
12. Масовий розстріл військовополонених польських офіцерів і цивільних осіб за рішенням Політбюро ЦК ВКП (б) від 5 березня 1940 р.: у квітні−травні 1940 р. органами НКВС у Катині, Мідному та Харкові розстріляно 21 857 польських громадян.
13. Проведені за вказівками Сталіна безсудні розстріли ув'язнених у тюрмах восени 1941 р.: в Орловській в'язниці, в московських в'язницях, в Куйбишеві.
14. Санкціоновані особисто Сталіним акти індивідуального терору – таємні політичні вбивства, вчинені держбезпекою за кордоном і в СРСР.
15. Організовані за вказівками Сталіна радниками МДБ СРСР показові судові процеси в Угорщині, Болгарії та Чехословаччині в 1949−1952 рр.
Може, про це хотів сказати Московський патріарх Кирило Гундяєв чи митрополити Онуфрій Березовський та Антоній Паканич з УПЦ МП? Можливо, це вони хотіли засудити, коли мова йшла про ідеологію безбожного режиму колишнього СРСР та сьогоднішнього у Москві? Та, певно, забракло слів чи совісті?
Переслідування оточення вічнопам'ятного Блаженнійшого Митрополита Володимира та української позиції в УПЦ МП
От і тепер, коли мова заходить про церковне життя в УПЦ МП, то на думку приходить прислів'я: часи змінилися, а методи боротьби ні...
Сьогодні на всіх рівнях Українська Православна Церква Московського патріархату на чолі з Митрополитом Онуфрієм Березовським та його правою рукою, керуючим справами УПЦ МП митрополитом Антонієм Паканичем та буквально невеличкої частини з їхнього оточення кричать про гоніння на канонічну Церкву на території України з боку держави, розкольників і націоналістів.
Кричали раз, повірили... Кричали вдруге, повірили, перевірили – жодних гонінь немає. Кричали третій раз і дійшло до того, що у Відні скликали близько 60 офіційних представників країн-учасниць ОБСЄ, експертів і релігійних діячів для того, щоб раз і назавжди обговорити проблематику переслідувань християн. І саме офіційна делегація Російської Федерації разом із представниками Російської Православної Церкви (Московського патріархату), за активної участі керівництва УПЦ МП, намагалися представити ситуацію в Україні у такому світлі, що нібито священики Московського патріархату зазнають нечуваних раніше релігійних переслідувань. Зокрема, завідувач сектору міжрелігійних контактів РПЦ (МП) священик Дмитро Сафонов заявив про масову втечу священиків УПЦ МП з Україні та про захоплення 19 храмів представниками Київського патріархату.
Цю інформацію спростував перший секретар Представництва України в ОБСЄ Олександр Мазниченко. За його словами, Російська сторона знов вдається до методів брехливої пропаганди, приховуючи тим самим свою політику релігійних переслідувань в окупованому Криму та жахливі злочини проти віруючих різних конфесій на Донбасі, які супроводжують російську агресію проти України, про це повідомляє сайт «Інститут Релігійної Свободи».
Хоча в самій Україні філія Московського патріархату відновила гоніння на українську позицію в самій ж УПЦ МП. Починаючи із передсмертного часу, а відтак смерті вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира Сабодана (червень – грудень 2014 рок) і з приходом до влади нового місцеблюстителя/предстоятеля – митрополита Онуфрія Березовського в тандемі митрополита Антонія Паканича в Українській Православній Церкві Московського патріархату розпочався неприхований процес знищення проукраїнських напрацювань Блаженнійшого митрополита Володимира. Всіх тих, хто не захотів відстоювати новітню ідеологію поширення путінсько-гундяєвського «русского миру», почали переслідувати та усувати від керівних посад в УПЦ МП.
Так, відразу ж було усунуто з посад керівника релігійної організації Ужгородської української богословської академії та Уповноваженого Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки професора, архімандрита Віктора Бедь, пізніше у неканонічний спосіб було зроблено спробу заборонити архімандрита Віткора Бедь у священнослужінні, що викликало скандал на Церковному Вселенському рівні, який так приховує Московська патріархія (оскільки архімандрит Віктор Бедь як клірик Елладської Православної Церкви непідвладний як УПЦ МП, зокрема, так і РПЦ (МП) в цілому). Як відомо, архімандрит Віктор Бедь перебував у прямому підпорядкуванні вічнопам'ятного Блаженнійшого митрополита Володимира, проводив дослідження з правдивої історії первинної Української (Руської) Церкви, розвивав українське освітнє і наукове богослов'я, вперше на пострадянському просторі добився визнання дипломів Ужгородської української богословської академії на державному і міжнародному рівнях, проводив курс на утвердження єдиної помісної Української Церкви. Саме за це і був підданий переслідуванню та гонінню з боку РПЦ (МП) та її адептів в УПЦ МП.
У грубий і цинічний спосіб було усунено з посади голови зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП митрополита Олександра Драбинка (рішення було ухвалено у 2012 році, а Указ за підписом митрополита Онуфрія Березовського був зареєстрований і вручений тільки у 2015 році).
На сьогодні, коли керівництво Московського патріархату бачить, що звільнення з посади владики Олександра Драбинка не впливає на втілення в життя заповіту Блаженнійшого Митрополита Володимира про утвердження єдиної помісної Православної Церкви в Україні, своїм Указом від 14 травня 2015 року Митрополит Онуфрій Березовський звільняє митрополита Олександра Драбинка з посади настоятеля храму Всіх Святих комплексу Свято-Воскресенського Кафедрального собору в м. Києві.

11350452 1018442684847314 2604961765594609892 n
На сьогодні у мережі Інтернет на адресу Предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія адресована велика кількість листів священнослужителів та парафіян різних єпархій України, які просять його схаменутися і не забувати, якого народу він слуга.
Та, на жаль, по сьогодні ці листи та звернення так і залишаються без відповіді... Зате у колишній резиденції вічнопам'ятного Володимира Сабодана, митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української Православної Церкви в Києво-Печерській Лаврі, нові керманичі (митрополити Онуфрій Березовський та Антоній Паканич) розпочали небачений капітальний ремонт та перебудову, за проектом якої у підвальній частині будівлі навіть ведеться будівництво лазні із сауною та басейном...
Коментарі здається зайві...

Прот. Ігор КОВАЛЬЧУК для
«Богословська думка в Україні»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

Юраш нагадав Польській Церкві, що вона є відгалуженням Київської Митрополії

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:354

Рішення Собору Польської Церкви щодо ПЦУ прокоментував у Facebook керівник департаменту з питань релігій ...

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

Кремль перетворив світове Православ’я на поле бою – аналітика EUvsDisinfo

31 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:173

Кремлівська пропаганда активно використовує тему релігії у протистоянні із Заходом та особливо – у гібри...

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

З Синоду Елладської Православної Церкви надійшов лист на ім‘я Митрополита Епіфанія

30 жовтня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:146

На ім‘я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 28 жовтня 2019 року надійшов лист ...

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

Експерти прокоментували зустріч Зеленського з Патріархом Варфоломієм

12 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:272

Подробиці спілкування під час зустрічі президента Володимира Зеленського з Патріархом Варфоломієм не розкриваю...

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

Константинополь ніколи не буде втручатися у внутрішні справи Української Церкви. Вона – повністю незалежна й автокефальна, – Вселенський Патріарх Варфоломій

10 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:246

У четвер, 8 серпня 2019 року, Президент України Володимир Зеленський відвідав  резиденцію Вселенської Пат...

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

Елладська церква вступила в євхаристійне спілкування з ПЦУ

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:273

Митрополита Епіфанія згадали в диптиху на літургії в Афінах.

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

На зустрічі Зеленського з Варфоломієм щось пішло не так – ВВС

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:277

Під час зустрічі президента Володимира Зеленського із Вселенським Патріархом Варфоломієм в Туреччині сторони т...

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

Патріарх Варфоломій у розмові з Зеленським підтвердив підтримку територіальної цілісності України

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:202

Під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій укотре...

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

Російський священник заявив, що РПЦ “перестає бути Церквою Христовою”

9 серпня 2019|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:330

Російський протоієрей Георгій Митрофанов, професор Санкт-Петербурзької духовної академії, який більшу частину ...

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:655

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:764

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...