РПЦ (МП) перетворює духовні семінарії і академії в підрозділ по підготовці кріпаків

21221531 news bigpicОдна із причин протидії Московської патріархії РПЦ (МП) та її окремих адептів в УПЦ (МП) діяльності Ужгородської української богословської академії було нестерпне бажання московських керманичів досягнути цілковитої монополії в освітній богословській галузі та взяти під тотальний контроль над підготовкою ідеологічно виддах ідеям "русского мира" церковних кадрів, при цьому на засадах цілковитого закріпачення підростаючого покоління...

Здається мрія Московського патріархату та його кураторів з ФСБ РФ наразі досягнута... Рішенням архієрейської наради Російської Православної Церкви (Московського патріархату) від 3 лютого 2015 року про порядок розподілу випускників духовних шкіл (училищ, семінарій, академій та аспірантур) їх офіційно на церковному рівні оголошено кріпаками...

Наводимо Вам думку росыйського богослова, професора Московської духовної академії протодиякона Андрія Кураєва, щодо даного рішення архієрейської наради РПЦ (МП):
Митр. Антоній Храповицький сто років тому в серцях сказав: «Повинно всю її (Академію) розігнати, розламати, вирити фундамент семінарських та академічних будівель і замість колишніх на новому місці збудувати нові і наповнити їх новими людьми».

Читаючи рішення вчорашнього архієрейської наради, відчуваєш, що логіка тягне тебе до такого ж висновку.

"Тимчасове положення про розподіл випускників духовних навчальних закладів", затверджене вчора, твердить:
"Між духовним навчальним закладом та студентом при його вступі укладається договір про надання освітніх послуг, згідно з яким, студент зобов'язаний, відповідно до рішення комісії з розподілу, нести служіння в церковних структурах не менше 2 років при закінченні бакалаврату, магістратури та аспірантури, якщо навчання проходить без перерв, або не менше 2 років після закінчення кожного з цих ступенів, якщо на ньому завершується курс навчання. Цей же договір передбачає, що диплом про закінчення духовного навчального закладу видається після завершення згаданого терміну несення церковного служіння. Якщо випускник відмовляється працювати в якості штатного священнослужителя, церковнослужителя, співробітника синодальних або єпархіальних структур, штатного працівника приходу або монастиря, викладача або співробітника духовного навчального закладу в повній відповідності з рішенням комісії про розподіл, він повинен відшкодувати навчальному закладу витрати за навчання, відповідно до договору ". 

Тобто, наші єпископи чесно визнають, що за роки, які молода людина проведе, навчаючись в їх бакалавратах-магістратурах-аспірантурах, ті можуть так йому остогиднути, що випускник сповниться рішучістю ні на день довше не залишатися в коридорах церковної адміністрації.

Ці роки "духовної освіти", виявляється, не можуть наповнити молоду людину бажанням послужити Церкві. Але гроші-то треба відбити. Тому треба невільника, не те взагалі щоб зі згубленою вірою, не то просто що втрапив у жах від наших закулісно-єлейних звичаїв, шантажем примусити до додаткового дворічному співжиття, до панщини-відпрацювання. Про те, що "невільник – НЕ богомольник" наші владики, здається, не чули зауважив о. Андрій Кураєв.

Але найбільше вражає повне ігнорування етичного виміру. Владики, які так часто говорять про любов до ближнього і про турботу про нього з амвона, тут якось геть випустили з уваги судьби самих хлопців, що довірилися їм. Ну не склалося у людини. Її провина або її вихователів-викладачів, але от у 24 роки він зрозумів, що священство або церковна бюрократія це не його доля і покликання. Йому все треба починати з нуля з великим відставанням від своїх ровесників. Нове утворення, нова професія. Молоді роки йдуть швидко. Не ускладнюйте йому життя, що і так не зладналося. Покажіть, що ваша любов носить не тупо-споживчий характер.

195072 300

195072 300І тут йому кажуть: ні, ще два роки будь добрий віддай нам. Держава і то вже не так вимогливо і бере армійський податок у розмірі лише одного року юнацького життя. А тут

Те, що розмова відразу переводиться на гроші, змушує задуматися – а в чому логіка після восьми років витрат на освіту студента – витрачай ще два роки коштів на зарплату йому, коли він: а) потім все одно піде; б) роботу буде робити без бажання, формально. За два роки ледачої імітації він не відпрацює витрачені на нього гроші. Щоб не множити його "заборгованість", єпископ буде платити йому копійки. І це теж позначиться на якості його "роботи". Розуміючи це, єпископ і доручить йому саме таку роботу – папірці носити і галочки оформляти.вимагають в два рази більше. У перекладі на армійські будні це рішення Наради звучить так: відслужив рік в армії? тебе цей рік годували? Давай, залишайся ще на рік, або плати за те, що цілий рік ти жив на держзабезпеченні в теплій казенної казармі!

І тоді я запитаю інтонацією Вертинського – я не знаю кому і навіщо це потрібно? Відповідь лише один: для нагнітання атмосфери страху в церкві і знищення почуття людської гідності студентів. Запам'ятай, синку: під нашим омофором ти гівно і звати тебе ніяк...

Ми стоїмо на порозі "кризи покликань". Тут би нечисленним абітурієнтам показувати добре обличчя матері церкви. А їм являють личину чіпкого менеджера... Ну ладно, добре хоч чесно дзвіночок повісили...

Ще одна теза даного документа варто прочитати тим, хто вважає, ніби він спрямований на боротьбу з семінаристами-кар'єристами: "Абсолютним пріоритетним правом на заповнення власного кадрового дефіциту володіють синодальні освітні організації і духовні академії".

Це – джокер, криє все інше. Кар'єрно орієнтований студент може зачепитися за самі кар'єрно-привабливі місця церковної системи.

І не треба мені про "відпрацювання диплома" в радянські часи. Світський ВНЗ не ставить завданням виростити в студенті тяжіння до жертовного і щирого служіння. А семінарія саме таке завдання ставить найпершим. І якщо вона саме цього плоду принести не може – нащо вона потрібна? Навіщо ЦЕ називати "духовною школою"? Назвіть чесно – теолого-менеджерські курси.

А семінарії які заздалегідь не справляються зі своїм завданням – чесно закрийте.
***
Чи варто дивуватися, що в прийнятому документі опущена така дрібниця, як майбутнє тих хлопців, які вже навчаються в семінаріях і тому при вступі не підписували згаданий договір.
Бажаючі можуть погуглити анекдот про розведення кроликів і євреїв...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стрічка новин

Усі новини

Публікації

  • 1
  • 2
  • 3
Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

Глава УАПЦ митрополит Макарій: будемо єднатись навіть зціпивши зуби, най Москва не тішиться

14 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:381

Глава Української Автокефальної Православної Церкви митрополит Макарій в ефірі телеканалу Еспресо розповів про...

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

Митрополит Олександр (Драбинко): «Ми сьогодні пожинаємо наслідки того, що було недороблено свого часу, щоб убезпечитись від імперських амбіцій»

1 червня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:477

Про війну або про розкол, або про якісь негаразди починає першим говорити той, на кому "шапка горить". У нас, ...

Як в Україні Київського митрополита обирали

Як в Україні Київського митрополита обирали

30 травня 2018|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:400

Здавалося б, надійно похована січневим більшовицьким наступом на Київ ідея автокефалії церкви в самостійній Ук...

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…

Щодо «нововведень» в управлінні УПЦ МП в складі Російської Православної Церкви, у світлі рішень Архієрейського Собору Московського патріархату (29.11. – 02.12.2017)…

4 грудня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:741

Канонічно-правовий статус УПЦ Московського патріархату, після чергового рішення від 30 листопада 2017 року Арх...

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"

Єпископ Віктор (Бедь): "Для Першоієрарха УПЦ Київського патріархату Філарета (Денисенка) Московський патріархат знову матір-церква…"

4 грудня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:704

Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату звернувся з ...

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»

Блаженніший Митрополит Макарій: «Я не тримаюсь за Предстоятельство»

4 серпня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1041

На сьогоднішній день ситуація в УАПЦ дуже непроста: розпалюється скандал навколо руїн Червоногородського замку...

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

До 3-х роковин упокоєння Блаженійшого Митрополита Володимира (Сабодана). З архіву єпископа Віктора (Бедь)

17 липня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:922

Інтерв'ю від 03 липня 2014 року, за два дні до упокоєння Блаженнійшого Володимира (Сабодана), Митрополита Київ...

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"

До 100-річчя початку відродження УАПЦ (1917 - 2017). "Ми мусимо вискочити з-під московської церковної влади"

2 травня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1248

"Щоб відродити нашу церкву, щоб вдихнути в неї душу живу, ми мусимо вискочити з-під московської церковної влад...

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»

Єпископ УАПЦ Віктор (Бедь): «Про Слово Боже, Церкву Христову, правду і неправду...»

31 березня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1799

Відповідь Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тер...

Особливості професії: Священик

Особливості професії: Священик

22 березня 2017|Редактор БДУ - avatar Редактор БДУ|Hits:1808

Хто ці люди та які завдання виконують. Які знання та риси для них згодяться Служіння, звершення таїнств, а це...